Evil Angel

Erotik bir film gibi başlayıp korkuya göz kırpmaya çalışırken onuda veremeyen erotikte olmayan bir film Evil Angel. Hangi türe sokak hangi film, türüne ait desek bilemedim. Klasik bir konu olmasına rağmen vasatın altında senaryosu, oyunculuğu ve çekimleriyle sadece emeğe saygı için hadi izleyelim filmi diyoruz.

Film bir kadının çırılçıplak bir şekilde kendisi ile sevişmesiyle başlıyor. Bu konuya açıklık getirebilmiş değilim lakin bu kendini okşama seansı sonunda bir erkek olarak konuşayım ekrana yavşamışken, kadının görünmeyen yüzü birden dönüyor, kadıncağız gri bir yaratık haline dönüyor ve bağırıyor. Bu arada adamın birini kaçarken görüyoruz. adam kadınları bu derisi kül gibi görünen kadınlardan görüyor. En son bir hastahanenin çatısına çıkar ve oradan düşer. Polis olayı araştırmaya başlar.

Bu arada 911’e göz atarız. Bıçaklanan insanlar, ölenler, doğum yapanlar derken, birden acil serviste gözü açarız. Tabi olaylar o kadar karışıktır ki, bir an takip etmekte zorlanırız. Acil servise gittiğimizde bir kadının yoğun bakımdan kalktığını görürüz. kalkar ve bir şey olmamış gibi gider. Tabi, bu şahıs böyle iyileştiğinden güzellik olsun diye kalkalar kalkmaz birini öldürür ve kıyafetlerini alır gider. Burada bariz anlarız ki ruh yer değiştirmiş ve intikam almak için ortaya çıkmıştır. Tabi sebebini bilmiyoruz.

Neden öldürdüğünü ne olduğunu bilmiyoruz. Biz intikam diye düşünüyoruz ama olay intikama göz kırpsa da öyle gözükmemekte. Film olaylar hakkında bize bilgi vermediği gibi karışık bir kurguya sahip. Bir an olsun odaklanma problemi yaşayabiliyorsunuz. Acil serviste hikayenin kahramanlarından olduğunu gördüğümüz, bir görevlinin başından geçenlere odaklanırız. Karısı ile sorunlar yaşayan biridir bu. Karısı sürekli onu aldatmasına rağmen, sürekli intihar etmesi, onu adına bağlayan sebeptir. Acil servise getirdiği ama ölen bir kızla da arasında elektriklenme olmuştur. Karısı yine intihar eder ve bu kez ölmeyi başarır.

Bu arada canlanan hayaletimiz, başkalarını öldürürken kendi hayatıda sonlanır.  Bu arada ölen bizim sağlık görevlisinin karısının bedenine geçer ruhu. Adam karısının dönmediğini fark eder ama yanında can veren kızın ruhunun geçtiğini düşünerek, onunla birlikte olmaya başlar. Bu arada olayları takip eden rahip, dedektif gibi biri de bu kadının peşinden gider.

Kadın önüne çıkan herkesi halleder. Bizim Sağlıkçı çocuk kalır tek. Onunla da ateşkes imzalar gibi olur. Kadının insanları neden öldürdüğüne dair bir bilgimiz film boyunca yoktur. Ancak kadının ilk halini biliriz, fahişelik yapmakta ve çok kötü biridir. Öldükten sonra bu kötülüklere devam eder. Ama bu cinayetlerle bedenini mi besler yoksa ne olur bilmiyoruz.

Korku filmi olmasına rağmen korkutmayan bir film. Bir iki sahne dışında mide bulandığınıda söyleyemem ki onlarda sıradan. Lilith’in efsanesine bir bakış atmaya çalışmış. Ancak çalışmış o kadar. İyi bir konu çıkabilecekken bu çıkmış karşımıza. Görsel olarakta filmde görebileceğimiz tüm şeyler daha seksenleri korku filmlerinde klişe olmuş sahneler. Biraz daha erotik olsaydı izlenebilir miydi diye soruyorum kendime. Ancak bence vaktim kıymetli diyenler es geçebilir filmi.

Senaryo ve Yönetmen :Richard Dutcher

Oyuncular:

Ving Rhames Carruthers
Ava Gaudet Carla

Kristopher Shepard Marcus

Richard Dutcher Martineau
Marie Westbrook Jenny

Jontille Gerard Josie

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0892051/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?