Fasshon heru

Uzun zamandır gore film izlemiyordum. Geçtiğimiz günlerde bu arayı kapatmak için gore film arayışlarına girdim ve karşıma Fasshon heru (Horny House of Horror) adlı film çıktı. Film IMDB’de 4.4 almış ve aslında bu gore diye tanımladığımız bir film için iyi bir puan. Çünkü pek bu türün meraklısı mevcut değil. Ben de buna güvenerek filmi izlemeye koyuldum.

Tabi film ne gore, ne korku, ne hikaye, ne de oyunculuk bakımından beni tatmin etti. Tabi filmi izlerken ha şimdi bir şey olur, ha olacak derken filmi bitirdim. Düşündüğünüz gibi bir şeyde olmadı filmde. Bana biraz aöaçsız bir film gibi geldi Fasshon heru.

Filmdeki erotik sahneler de çok tatmin edici değildi. Zaten böyle bir tatmin beklemiyordum. Erotik sahne dedim ama onun varlığından bahsetmekte aynı tür filmler için biraz haksızlık olur. Film oyunculuk, hikaye, görsellik bakımından tatmin edici değildi. Filmin yönetmeni ve senaristi olan Jun Tsugita bu filmde beni tatmin etmedi. Ancak yönetmenin xxxHolic‘in dizi versiyonunu yazan ve yönetenlerden biri olduğunu öğrenince çok hayal kırıklığına uğradım. xxcHolic ile Fasshon heru arasında dağlarca fark var. 

Olmayan hikayemizede değinerek yazının sonuna doğru uzanayım. Film aslında fena bir başlangıç yapmıyor. Genel evde çalışan dörk genç kız -ki bunlardan biri işe yeni başlamıştır- müşterilerini ağırlamaktadırlar. Müşterileri tam zevkin doruğuna tırmandıklarında ise onları öldürmekte yada uzuvlarını koparmaktadırlar. Tüm bu yaptıkları da genel evin işletmecisi tarafından izlenemktedir.

İşe yeni başlayan kızmız yaptığı işe pek alışamaz. Ancak parası ve aldığı tehditler dolayısıyla işe devam eder. Derken beyzbol partneri üç arkadaş genel eve gelir. Amaçları evlenecek ve kulüpten ayrılacak arkadaşlarını buraya getirmek ve küçük bir kaçamak yapmaktır. Tabi genel evin fiyatları da ucuzdur. Girerler her biri bir kız çeker ve odaya çekilir. En sona bizim evlenecek ve sevgilisini aldatmak istemeyen eleman kalır. O da işe yeni başlayan kıza denk gelir. Arkadaşları can pazarı yaşarken o da kızın yardımı ile işin aslını anlar ve arkadaşlarını kurtarmaya çalışır.

Ben filmden uzak durun derim. Tatmin edici değil ve boş bir film. Çok meraklısıysanız tabi bir şey diyemeyeceğim.

Yönetmen – Senarist: Jun Tsugita

Oyuncular:

Asami
Nonoko
Yûya Ishikawa
Nakatsu
Wani Kansai
Miyavi Matsunoi
Nagisa
Akira Murota

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1806906/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: