Fatso

Hazır Eurovision’da Norveç birinciliği açık ara almışken bende bir Norveç yapımına yer verip zaferlerini kutlamak istedim. Filmimizin adı Fatso 2008 yapımı bu filmin yönetmenliğini, Arild Fröhlich yapmış aynı zamanda senaristide kendileri.
Rino, küçük ev aletlerinin kullanma klavuzlarının çevirisini yapan şişman içine kapanık, seks düşkünü birisidir. En yakın arkadaşı Fillip ile birlikte kafayı çekip onun seks hikayelerini dinlemektedir. Rino herkesten gizli olarak Fatso adında bir de çizgi roman yazmaktadır. Fatso’da kendi gibi şişman insanların cinsel hayatını anlatmakta ve bir süper kahraman onlara yardım etmektedir.

Bir gün yanına ev arkadaşı olarak Malin’in talınmasıyla herşey yerle bir olur. Malin İsveç’ten uyuşturucu ve saksten kaçmak için gelmiştir. Ancak huylu huyundan vazgeçemez ve aynı şekilde devam eder. Rino birden hayatında olan bu değişikliğe adapte olmakta zorlanır. Öyle ki daha bir kadının elini tutamazken her hali ile bir kadın karşısındadır.
Evde partiler düzenlenir, gelenin gidenin haddi hesabı yoktur. Bu arada Rino, Malin’e aşık olduğunu farkeder ancak Malin’in onu sadece bir arkadaş olarak görmesi onu bunalıma iter. Malin, Rino’nun tek eksiğinin bir kız arkadaş olduğunu söyler ve yardı edeceğini belirtir. Rino için bir randevu ayarlar. Ancak Rino büyük bir umutla gittiği randevudan boynu bükük ayrılır. Malin’in gönderdiği kız da şişmandır. Bir isyan kopar orada, illa şişman bir insanın sevgilisi şişman mı olmalı, şişmanlar neden birbirlerine yakıştırılıyor diye… Malin ile Rİno büyük bir kavga ederler. Malin gecenin bir yarısı sarhoş ve ağlamaklı şekilde Rino’dan yardım ister. Hatta Malin, Rino’ya yanında kalmasını söyler. Bu Rino için büyük bir fırsattır. Beraber yatarlar ancak Rino’yu uyku tutmaz ve mastürbasyon yapmaya başlar. Malin bunu farkeder ve yataktan fırlar.
Kavga etmeye başlarlar. Rino, kızgınlık anında eline aldığı kesici bir aletle,işe yaramıyorsa keseyim, der… Malin ile Rİno arasında kesersin kesemessin tartışması çıkar. Rino elinden kesici aleti kaçırır ve penisini keser… Onu bulan ise Fillip’tir.
Eğlenceli ve bir o kadar da küfürlü bir film. şişmanların cinsel hayatına dair, bir çok noktanın gözlemi çok güzel yapılmış. Fatso çizgi romanının ana karakterine de bayılmamak içten bile değil…
İzlenilmesi gereken bir film. Deneysel hoş bir yapım ortaya çıkmış, oyuncularsa rollerinin hakkını vermişler…
 Oyuncular
Nils Jørgen Kaalstad Rino
Josefin Ljungman Malin
Kyrre Hellum Fillip
Jenny Skavlan Synnøve
Linkler:
http://www.imdb.com/title/tt1145446/
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=fatso

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?