Feng Yun Jue / Storm Rider Clash of the Evils

 

 

Benim için anlatımı zor bir animeden fazlası değil Feng Yun Jue. Fung Wan’ın yazar ve çizeri olan Ma Wing-Shing büyük bir dünya yaratmış. Bu büyük dünya ise bir çok kişi tarafından evrilip çevrilerek uyarlanmış. Bu uyarlamalardan biri de Çinli yönetmen Dante Lam‘ın elinden çıkmış. Benim gibi ana hikayeyi bilmeyenler için Feng Yun Jue hikayeyi anlamak bağlamında hiç bir şey vermiyor. Filmin başında atlama ve zıplamalarla insanın başı dönüyor. Bu baş dönmeleri sırasında zaten hikayenin ne olduğu konusunda bir fikir sahibi olamıyorsunuz.

 

 

Anime de sürekli aksiyon var. Müzikler ve çizimler Japon animelerine kafa tutacak nitelikte.Dante Lam‘ın bu animesi bunu bize gösteriyor. Ancak gerek hikayenin dolgunluğu, gerekse dövüş teknikleri yönünden animenin çok başarılı olduğunu düşünmüyorum.

 

 

Filmde  iki kahramanımız Rüzgar ve Bulut bulunmakta. İkisinin ailesi de katledilmiş küçük yaştan itibaren beraber yaşamaktadırlar. Her ikisi de tek kalmış kılıç ustalarıdır. Hükümdara karşı bir suikast hazırlarlar. Ejderha kanı ile dövülmüş bir kılıç ile savaşırlar. Ancak içlerinden Rüzgar, kılıçtaki kan tarafından ele geçirilir ve dönüşüme uğrar. Onun tek rakibi ise arkadaşı Bulut’tur. Bulut ise dövüş esnasında düşer ve hafuzasını kaybeder. Onu bulan ise hırsız çocuklar olur.

 

Hükümdarın adamları ise Rüzgar ve Bulut’u aramaktadır. Bu sebepten dolayı, adamlar gelir bütün kasabayı yerle bir ederler. Rüzgar ve Bulut ise hem düşmanlarına hem de birbirlerine karşı savaşmaya başlarlar.

 

 

Belirttiğim gibi hikayeden pek bir şey anlamadım. Her şey çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Görüntülerin hızlı geçişleri de filmi takip etmenizi zorlaştırıyor ve insanı yoruyor. Benim gibi düz ve sıradan bir izleyici için bu anime fazla ağır geldi.

 

Yönetmen
Dante Lam
Hikaye
Ma Wing-shing
Seslendirenler
Nicholas TseRichie Ren

 

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt2047732/

http://en.wikipedia.org/wiki/Storm_Rider_Clash_of_the_Evils

 

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: