Fertile Ground

Klasik perili köşk filmleri furyasına kendini dahil etmiş bir film Fertile Ground. Başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. Her karesi klişe ile dolu. Ses efektleri dışında korkutan bir öğe ile karşılaşmanız zor. Biraz faklı olarak söyleyebilirim ki bazı korkutacak sahneleri gündüz de çekmiş olmaları.

Oyunculukları beğendim desem yalan söylemiş olurum. Emily karakterini oynayan şahıs bana çok itici geldi. Aynı şekilde kocası Nate karakterini canlandıran kişi içinde aynısını söyleyebilirim. Filmde mutlu bir çifti canlandırmalarına rağmen pek o mutluluğu hissedemedim. Ben bu film için oyunculuğa da pek puan veremeyeceğim.

Senaryonun bilindik olduğunu söylemiştim. Yani senaryo bizi kesinlikle şaşırtmıyor. Daha filmin ilk dakikalarında sanki olan biteni çözüyorsunuz. Hikaye o kadar kısır ilerliyor ki final karşınıza iki seçenek olarak filmi izlerken çıkıyor zaten. Bunun haricinde izlediğimiz ise kaçma kovalama sahneleri. Film bir nevi “Cinnet”in bir başka versiyonu gibi ama başarılı değil… Psikolojik yönden eksik kalmış.

Emily çocuğunu kaybeder bir süre bunun sıkıntısını yaşar. Şehir hayatından uzaklaşmak ve kaybettiği çocuğun acısını hafifletmek amacıyla eşi ile kırsal bir alanda eski bir eve taşınırlar. Gerçi benim açımdan biraz daha sosyal olmakta fayda vardır ama karakterlerimiz bu eski eve gitmeyi uygun görürler.

Emily’nin eşi Nate ise ressamdır. Kendine evin dışında bir atölye hazırlamış ve orada yakında açacağı sergi için resimler yapmaktadır. Çift eve taşındığından beri garip şeyler olmaktadır ancak bunu sadece Emily hissetmektedir. Bu arada ev yanlış hatırlamıyorsam Nate’in akrabalarından kendisine kalıyor. Yıllar sonra kalması ise bir tuhaf elbette…

Emily evde garip şeyler görmeye devam eder. Kasabalıların da yardımı ile ev hakkında bir şeyler öğrenir. Evde yaptığı araştırmalar sonucunda da o evde yaşamış bir kadının günlüğünü bulur. Emliy günlüğü okumaya başlar, görür ki günlükte yaşananlar gün be gün kendi başlarına da gelmektedir. Sonunda ise kadının kocası, kadını öldürecektir. Aynı şeyler Emily’nin de başına gelecektir. Emily’nin de kocasından kurtulması gerekmektedir.

Çok boş zaman kaldığında vakit öldürmek istendiğinde izlenebilecek bir film. Aksi taktirde pek tavsiye edeceğimi söyleyemem.

Yönetmen: Adam Gierasch

Senaryo: Jace AndersonAdam Gierasch

Oyuncular:

Gale Harold
Nate Weaver
Leisha Hailey
Emily Weaver
Chelcie Ross
Avery
Jami Bassman
Mary Weaver

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1515199/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: