Finale

Abuk sabuk korku filmlerinden biri de The Final. Standart bir konu,  basit senaryo, laf olsun diye yazılmış diyaloglar, özensiz oyuncu seçimi, amatör oyunculuklar, laf olsun diye yapılan diyaloglar, filmi buraya taşımız. Tabi özensiz efekti de bu kadroya dahil etmemek olmaz.

Film genç bir erkeğin, bir binayı havaya uçurma çabasından sonra, bilinmeyen bir güç tarafından öldürülmesi ile başlar. Ölü nedeni intihar olarak gözükmektedir ancak aileden kimse buna inanmaz. Evini toparlarken annesi oğlunun ölümü üzerine daha da yoğunlaşır. Oğlunun eşyalarını inceledikçe, bir kız arkadaşı olduğunu öğrenir ve eline oğlunun tuttuğu notlar geçer.

Kadın bu notlara pek anlam veremesede, olayları incelemeye başlar. Bu arada evin asabi küçük kızı okulun tiyatrosu için seçmelere katılır ve kazanır. Nasıl kazandığı ise okulda dedikodu olmuştur. Bir gün annesi onu okula almaya gittiğinde çocuğun birinin ölmesine şahit olur. Görünürde çocuk intihar ediyor gibidir ancak kadın etrafında ona bunları yaptıran bazı hayaletler görür. Olayların daha da üstüne gider. Bunları ailesine anlatmaya çalışır ancak onlar inanmaz.

Oğlununda notlarından her gün aynı saatte bir yaratığın çıkıp insanları öldürdüğünü öğrenir. Bu yaratık yansımalardan çıkarak gelmektedir. Kadın ailesini kurtarmak için bütün evi siyaha boyar. Ancak onun bu hareketi akli dengesi bozuldu yönünde bir tepkiye sebep olur. Olayı takip etmeye başlar görür ki, kızının tiyatro kulübü bu işin başındadır.

Tiyatro hocaları ve bir grup genç bir tarikat üyesidir ve bu şekilde hem kurban hemde intikam almaktadırlar. Sıradaki ise bizim kızdır. Annesi onu kurtarmak için çabalar. Oyun sunulmaya başlanmıştır. Tam arada da ayinle bu şeytani varlık çağrılmaya çalışılır. Ancak güçlü anne onların mekanını bulur ve oğlunun yapamadığı işi yapar ve orayı bombalar.

Ne korkutan, ne merak ettiren, ne de geren bir film. İşin ilginç tarafı güldürmüyor da… Amatörce oynanmış, çekilmiş, yazılış bir film… Zaman kaybı kanımca…

Yönetmen – Senarist: John Michael Elfers

Oyuncular:

Carolyn Hauck Helen Michaels
Suthi Picotte Kathryn Michaels
Elizabeth Holmes Mrs. Bliss
Steven Nieport The Collector
James Johnson Peter Michaels

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1326218/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: