Flypaper

Türkçe’ye “Çifte Soygun” olarak çevrilen, yönetmen koltuğunda Rob Minkoff‘un oturduğu film oldukça eğlenceli dakikalar geçirtiyor bize. Gerek hikaye kurgusu, gerekse karakterleri filmi eğlenceli hale getiriyor. Tüm film kapalı bir alanda geçmesine rağmen, beklediğimiz sıkıcılık filmde yok.

Film başarılı bir gidişat izlerken karakterlerin her birinin sorunlu olması acaba filmin komedi dozunu arttırıp filmi kurtarmak için miydi diye düşündürmeden edemedi beni. Dikkat sorunu olan Tripp Kennedy’nin güdümlemesi ile giden film garip soyguncularla daha da akıcı hale geliyor.

Film iki ayrı soyguncu grubunun aynı bankayı soymak için işe oyulmasıyla başlıyor. Banka güvenlik sisteminin güncelleneceği vakit iki hırsız grubu bankaya girer. Burada iki tip hırsız profili görürüz. Bir grup gayet profesyonel çalışırken, diğerleri oldukça aptalca çalışmaktadır. Tam bu karmaşanın arasında bir silah patlar ve adamın biri ölür. Tripp Kennedy ölen adamın kimliğine bakar ve onun FBI’dan olduğunu görür. Bu dakikadan sonra Tripp adamın öldürülmesini ve soygunu kurgulamaya başlar.

Aklında o kadar çok komplo teorisi döner ki kendisi bile bu düşüncelerin peşinden gidemez. Tabi olaylar olayları açarken, Tripp yavaş yavaş sonuca yaklaşır. Bu soyguncu grubundan başka ajanı öldüren biri daha vardır. Onu bulmak için yeni teoriler atılır ortaya. Bu arada iki soyguncu grubunun da aynı kişi tarafından buraya yönlendirildikleri ortaya çıkar.

Hırsızlar içerisinde birileri de ölmeye başlayınca, aslında her iki hırsız grubuna iş veren kişinin de binada olduğunu düşünmeye başlarlar. Tabi bu durumda herkes zanlı durumuna sokar. Gerçi karakterler o kadar saçma karakterler ki, biz kimin ne olacağı konusunda tam karar vermiyoruz. Bir yerde film finale yakın kendini ele veriyor.

Oyunculukları genel olarak beğendim ancak filme yakıştıramadığım bir yüz varsa Ashley Judd‘du. Yüzünün gergin hali, mimik yoksunluğu filmin diğer oyunculukları arasında çok fazla sırıtıyordu.

Özetlemek gerekirse eğlenceli bir film. Vakit geçirmek için bire bir. İzleyiciyi ekrana kitliyor. Sahne ayrıntıları, olay örgüsü karakterlerle birlikte bizi de düşünmeye itiyor. İzlenmesini tavsiye ederim.

Yönetmen: Rob Minkoff

Senaryo: Jon LucasScott Moore

Oyuncular:

Patrick Dempsey
Tripp Kennedy
Ashley Judd
Kaitlin
Tim Blake Nelson
Billy Ray ‘Peanut Butter’ McCloud
Mekhi Phifer
Darrien
Matt Ryan
Gates
Jeffrey Tambor
Gordon Blythe

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1541160/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: