Freakdog / Red Mist

İsim karmaşası olan bir film de Red Mist. Afişte Red Mist yazıyor ancak IMDB’de filmin adı Freakdog olarak geçmiş. Zaten her halükarda iki isimle de konuyu bağdaştıracak bir nokta bulamadım ben. Film 2008 İngiltere yapımı yönetmen koltuğunda da Paddy Breathnach var. Filmin konusu ise oldukça basit.

Tıp öğrencisi olan ve bir hastanede staj yapan bir grup genç doktor adayı vardır. Bunlar kendi aralarında eğlenmektedirler. Aynı zamanda hastanede hademe olan içine kapanık, mazoşist Kenneth adında bir genç vardır. Bu genç stajyer grubundan, Catherine’e aşıktır. Bu arada da gruptaki kızların videolarını da çeker. Günün birinde stajyerler barda eğlenirken Kenneth’i orada görürler.

Grup Kenneth’i içlerine alır ve onunla dalga geçmeye başlarlar, Catherine onlara bulaşmaz ama onları durduramazda. Gecenin sonunda gruptaki erkeklerin de vesilesi ile Kenneth yaralanır ve komaya girer. Kenneth çalıştığı hastaneye yatırılır. Stajyerlerden kimse konu ile ilgili konuşmazken, Catherine ona gizli gizli bakmaya gider. Kenneth’in ise kurtulması zordur. Kimsesi olmadığı için fişini çekmeyi beklerler.

Catherine bu durumu kabullenmez. Alternatif olarak gösterilen bir tedaviyi Kenneth üzerinde dener. Kenneth komadan çıkamamıştır ama durumunda farklılaşma vardır. Bu sırada stajyer arkadaşları teker teker vahşi bir şekilde ölmeye başlamışlardır. Catherine durumu araştırdığında bunun Kenneth’ten kaynaklandığını anlar. Kenneth insanların ruhlarını ele geçirip onlara başkalarını öldürtmektedir. Kendisi de zanlı konumundadır ve kendisini kurtarması gerekmektedir.

Film çok özelikli olmamakla beraber, farklı bir şey de vermiyor bize. Hikayenin en akılcı kısmı basit bir şekilde geçilmiş. Catherine’nin bilinçsiz bir şekilde işlediği cinayetlere olay yoğunlaşabilirdi. Hikaye ve kurgu oldukça basit ve anlaşılabilirdi. Oyunculuklar çok iyi olmamakla birlikte, standart gen filmlerinden farkı yoktu. Ölme ve öldürme sahnelerinde de farklı bir şey görmedim. Bilindik şeyler tekrar edilmiş ve çok rahatsız edici sahneler yoktu.

Özetlemek gerekirse bir korku filmi olarak korkutmayan, video filmi kıvamında bir filmdi Freakdog. Amaçsız sadece izlemek için yapılmış.Vakit kaybı desem yanılmamış olurum. Çok fazla bir şey vermiyor.

Yönetmen: Paddy Breathnach

Senaryo: Spence Wright

Oyuncular:

Arielle Kebbel
Catherine
Sarah Carter
Kim
Stephen Dillane
Dr. Harris
Andrew Lee Potts
Kenneth
Alex Wyndham
Jake
Katie McGrath
Harriet

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1185264/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: