Fritt Vilt III / Cold Prey 3 / Şeytanın Oteli 3

Serinin diğer filmlerine oranla biraz daha sönük geçen bir film Fritt Vilt III. Norveç sinemasının başarılı “teen slasher” yapımları arasında yerini aldı bile. Ancak film ilk ikisinin aksine hikayenin devamını değil de ilk yıllarını gözlerimizin önüne seriyor.

Film 1976 senesinde geçiyor. Stehøe dağ otelinde yüzü lekeli bir çocuğun bir odaya tartaklanarak kapatıldığını görürüz. Bunun sebebini hala çözebilmiş değilim. Otel yavaş yavaş iflasa yaklaşmıştır. Belkide bunun çocuğun yüzünün götü görüntüsüyle bir alakası vardır. Kadın çocuğuna karşı nötr davransa da adam ona şiddet uygulamaktadır. Kadınsa bu olaya ses çıkarmaz. Sonunda çocuğu bir odada kilit altına alırlar.

Çocuk bir şekilde buradan kaçar ve bulunamaz. Polis kayıtlarına ise çocuğun dışarıda oynarken bir buz yarığına düştüğü geçer. Ancak bir süre sonra çocuğun ailesi de ortadan kaybolur polis onlarında çocuğu ararken çığın altında kaldığını kayıtlara geçirmişlerdir. Aslında aile çocuk tarafından öldürülmüştür.

Aradan on yıl kadar geçmiştir. Tabi bu hikaye dallanıp budaklanmıştır. Tabi birde etrafta olan garip olaylar buranın cazibesini de arttırmıştır. Altı maceraperest genç otelde kalmak için yola çıkarlar. Onları da orada yaşayan bir polis getirir. Gençler otele ulaştıklarında buradaki fareler yüzünden orada kalmazlar ve dışarıda kamp kurarlar. Tabi olaylar burada başlar.

Gençler yavaş yavaş ölmeye başlar. Küçük çocuk büyümüş ve cinayetler işlemeye başlamıştır. Tabi bu arada polisin kardeşi olan ve sürekli avlanan kişide şüpheliler arasındadır. Birde hikayenin gerçek yüzü çıkar ortaya. Çocuğu yıllar önce bu adam bulmuş ve onu kendisine göre yetiştirmiştir. Avlanmak için. Tabi avlar akli dengesi yerinde olmayan çocuk sayesinde biraz karışmıştır.

Akıcı bir film. Eğlenmek için birebir. Ancak gerilmek yada korkmak için yeterli bir film değil. Bazı sahnelerde devamlılık sorunu var. Hikaye bildiğimiz hikaye… Karşımıza farklı bir şey çıkarmıyor. Keşke hikayeye biraz daha eğilselerdide, ilk iki filmde karizmaymış gibi duran katilimizin karizmasını yerle bir etmeselerdi. Oyunculuklar eh işte denecek cinsten zaten oyunculuk gerektiren pek sahne de yok. Hikayenin finalidi bilindik şekilde.

Bu filmin ilk iki filmle akalası yok. Eğer ilk iki filmi izlediyseniz, bunu izlemeyin ki aklınızda daha kötü bir film imajı uyanmasın. Eğer izlemediyseniz, üçten başlayın ki kahramanımızın pekte özellikli olmayan çocukluğunu öğrenin…

Yönetmen: Mikkel Brænne Sandemose

Senaristler: Lars GudmestadPeder Fuglerud

Oyuncular:

Ida Marie Bakkerud
Hedda
Kim S. Falck-Jørgensen
Anders
Pål Stokka
Magne
Julie Rusti
Siri
Arthur Berning
Simen
Sturla Rui
Knut

Linkler:

http://www.frittvilt3.com/

http://www.imdb.com/title/tt1464535/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?