From Dusk Till Dawn: The Series

1996 senesinde  ve Robert Rodriguez‘in vizyona soktukları Robert Kurtzman ‘ın hikayesinden uyarlanan From Dusk Till Dawn’nın dizi uyarlaması karşımızda. Filmde olduğu gibi dizinin de senaristleri arasında Quentin Tarantino, Robert Rodriguez ve Robert Kurtzman var. Tabi bu durum ister istemez beklentiyi yükseltiyor. Robert Rodriguez’in de dizinin ilk bölümlerini yönettiğini düşünürsek beklenti alıp başını gidiyor. Zaten diziyi izlemeye başlamadan önce kadroya bir baktım. İyi bir filmin ardından saçma bir dizinin çekilmesi gerçekten hiç olmazdı. Zaten dizi de Miramax yapımcılığında ekrana geliyor. Bu Miramax’ın ilk dizisi umut ediyorum ki devamı da gelecektir.

Dizinin hikayesi de filmle paralel ilerliyor. İlk sezon Gecko kardeşlerin soygununu ve sınırdaki bara gelmelerine kadar olan bölümleri işledik. Senaryoda Tarantino parmağı olduğu belli diyaloglardan bunu anlıyoruz. Tabi tüm filmdeki ana hikayenin yanı sıra diziye yeni hikayeler de eklenmiş. Her bir karakterin geçmişine daha fazla zaman ayrılmış. Buna ek olarak dizide bardan sonrası bar içinde olup bitenlerde var.

Aslında filmin amacının karakterleri daha iyi incelemek olduğunu düşünüyorum. Bunun haricinde cast için için seçilen kişilere alışmakta zorluk yaşadım. Hadi Seth Gecko biraz karakteri oturmuş filmdeki karakteri ganalndıran George Clooney‘i pek aratmıyor ama Richard Gecko dizi boyunca biraz daha oturmamış geldi bana. Zane Holtz bildiğin Klark Kent gibi duruyor dizide. Neyse ki dizinin sonuna doğru Santánico Pandemonium tarafından dönüştürülünce sanki karakter oturdu biraz.

Bunun haricinde Kate Fuller’da bene pek sempatik gelmedi. Keşke Juliette Lewis‘e daha benzer bir karakter bulsalarmış. Bunların haricinde dizideki karakterlerle ilgili benim bir sıkıntım yok. Hele hele bence Santánico Pandemonium karakterini canlandıran Eiza González diziye cuk diye oturmuş ki kendisini daha başarılı buldum ‘ten.

Dizi eğlenceli bir şekilde devam ediyor. Başlarda izlerken filmden dolayı gidişatımı çok yavaş buldum ama şu dakikadan sonra dizi fena şekilde ilerlemiyor. Artık iş bardan öteye geçti ve türlerin savaşına doğru gidiyor. İlerleyen bölümlerde ne ile karşılaşacağız bakalım. Dizi ikinci sezon onayını almış. Sıfırdan izleyen biri için çok cazip gelemeyebilir belki ama bizim gibi eskiden meraklılarının kaçırmayacağını düşünüyorum. Tabi ki hatır belasına.

Dizi bir yerden sonra tutmazsa bunun asıl sebebi bence oyuncu seçimleri sebebinden kaynaklıdır. İkinci sezonda nasıl bir karakter yerleşimi yapılacak ve filmdeki karakterleri bize unutturacak derecede bir görsellik sunacak mı dizi merak ediyorum. Aksi taktirde sadece arkasında büyük isimler olduğu için dizi devam ediyor olur. Bence zor bir işti From Dusk Till Dawn: The Series’i yapmak. Riskli bir iş. Bakalım altından nasıl kalkacaklar.

Bonus olarak bardaki dans karşılaştırmasını da ekliyorum.

http://www.miramax.com/subscript/from-dusk-till-dawn-the-dance-off

Yönetmen: Robert RodriguezDwight H. LittleFede Alvarez

Senaryo: Robert KurtzmanRobert RodriguezQuentin Tarantino

Oyuncular:

D.J. Cotrona
 Seth Gecko
Zane Holtz
 Richie Gecko
Eiza González
 Santánico Pandemonium
Jesse Garcia
 Freddie Gonzalez
Madison Davenport
 Kate Fuller
Brandon Soo Hoo
 Scott Fuller
Wilmer Valderrama
 Carlos

Linkler:

http://www.miramax.com/series/from-dusk-till-dawn

http://www.imdb.com/title/tt3337194/

Yorumlar

“From Dusk Till Dawn: The Series” için bir yanıt

  1. Kişisel Depresyon Anları avatarı
    Kişisel Depresyon Anları

    Dizinin ikinci sezonu bitti. İlk sezona oranla daha donuk bir ikinci sezon karşımıza çıktı ve klasik intikam hikayesine döndü dizi. Üçüncü sezon gelir mi bilmem ama yeni bir olay örgüsü yaratılmazsa çok fazla izleyen kaybedeceğini söyleyebilirim. Filmden kalan ve dizinin sürdürdüğü atmosfer de gitti. Devamı gelirse bakalım ne olacak.

Siz ne düşünüyorsunuz?