G-Force

Aslını söylemek gerekirse bir umutla izleyip sonra da hayal kırıklığına uğradığım film. Kısa süre geçmesine rağmen belli kalıplar dışında pek bir şey hatırladığımı söyleyemem. Peki bu kalıplar ne? Hayvanlar özel bir proje için eğitilir ve FBI ajanı olarak yetiştirilirler. Tam da bu proje iptal edilecektir ki son bir şans tanınır ekibe. Ancak ekip, başarılı olamaz. Bunun üzerine proje kapatılır. Ancak bizim ajanlar olayı çözüp ekipleirni tekrar toplamak için işin üzerine giderler.

Ekip, kararlı ve cesur lider Darwin; havalı ve gözü pek, uçuk kaçık silâh uzmanı Blaster; seksi savaş sanatları uzmanı Juarez; istihbarat uzmanı sinek Mooch ve bilgisayar ile bilişim uzmanı, yıldız burunlu köstebek Speckles’den oluşmaktadır.


Filmden aklımda kalan tek replik, bir çocuk tarafından giydirilip süslendirilen Juarez’in yaptığı espridir. “Şimdi tam Paris Hilton’un köpeğine benzedim.”Filmde final şaşırtıcı olmuş. Yani o kadar hayal gücünün arasında nasıl şaşırmaya çalışıyorsak başka bir mesele ama final biraz beklenenin dışında. Aslında final olması gerektiği gibi ancak hikayeyi üstlenen başka kişi.


Film Disney yapımı ve çocukların için yapıldığı alelade belli… 3D olması baştan bir artı sağlıyor. Ancak beklediğim kadar iyi çıkmadı…

Yönetmen: Hoyt Yeatman

Oyuncular ve Seslendirenler

Bill Nighy Leonard Saber
Sam Rockwell Darwin (ses)
Will Arnett Kip Killian
Jon Favreau Hurley (ses)
Zach Galifianakis Ben
Nicolas Cage Speckles (ses)
Kelli Garner Marcie
Penélope Cruz Juarez (ses)
Tyler Patrick Jones Connor
Steve Buscemi Bucky (ses)
Piper Mackenzie Harris Penny
Gabriel Casseus Agent Trigstad
Tracy Morgan Blaster (ses)

Linkler:

disney.go.com/disneypictures/gforce/

http://www.imdb.com/title/tt0436339/


Yayımlandı

kategorisi

, , , , , , , ,

yazarı:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?