Gantz: Perfect Answer

 

 

Gantz: Perfect Answer adından da anlaşılacağı üzre Gantz’a kendi çapında bir cevap sunuyor. Yönetmen koltuğunda yine Shinsuke Sato var. Senaryo yine Yûsuke Watanabe‘e ait. Gantz: Perfect Answer ilk filme oranla daha fazla aksiyon içeriyor. Tabi animede de aklımıza takılan bir çok soru burada cevap buluyor. Bu sebeptendir ki ismine Perfect Answer demişler.

 

Tabi ben mangayı hala okumadığım için manganın sonunun da aynı şekilde mi olduğu konusunu pek bilmiyorum. Ancak ilk bölümdeki farklılıklar sebebi ile ikinci bölümün de farklı olabileceğini düşünüyorum.

 

İkinci bölümde ortaya Gantz’ın küçüğü ortaya çıkıyor. Bu küçük küre ise bir mankendedir. Bu manken küçük kürede beliren kişileri öldürmekle ve Gantz’a yollamaktadır. Ancak bu kişi olan biteni yaptıklarını pek hatırlamaz. İkinci film Kei Kurono’ya aşık olan Tae Kojima’nın etrafında döner biraz da. Masaru Kato’nun ölümünden sonra onun küçük kardeşi ile Kei ve Tae ilgilenir. Kai’nin amacı puanlarını biriktirip, Kei’yi tekrar hayata döndürmektir. Gantz’daki diğer arkadaşları ile birlikte ölüleri hayata döndürmek için birbirlerine söz vermişlerdir.

 

Bu arada Gantz’a başkaları da gelmiştir. Kei ve diğerleri bu yeni gelen kişilere durumu açıklamaya  çabalar. Gantz görevi belirler ancak görev bir metronun içindedir ve oaly gerçek insanların içerisindedir. Burada insanları korumaya çalışırken bir grup uzaylıyla da savaşırlar. Sonrasında öğrenirler ki yanlarına gelen diğerleri daha önce Gantz’a gelmiş kendilerini kurtarmış kişilerdir.

 

 

Bu arada Gantz başka bir görev verir. Görev ise Tae Kojima’yı öldürmektir. Kei, Tae’yi kurtarmak için diğerlerine karşı cephe alır. Bu arada Masaru geri dönmüştür. Kei, Masaru’nun dönüşünü araştırmaya başlar ancak Masaru Gantz’da hala ölü olarak gözükmektedir. Anlarız ki, Masaru’nın kılığına uzaylıların başı geçmiştir.

 

Filmdeki aksiyon bu şekilde geçerken kişileri birbirlerine ihanetlerinin yanı sıra, uzaylılarla çarpışmasına şahit oluruz. Şu şekilde anlatıldığında hikaye oldukça karmaşık. Sonuç olarak Gantz’ın içindeki kişinin nasıl yer değiştirdiğini görebiliyoruz ancak Gantz’ın ne olduğuna nasıl çalıştığına olayların nasıl geliştiği hakkında bir şey öğrenemiyoruz. Kei, Gantz’ın içine girerken, diğerleri olan biten hakkında hiç bir şey hatırlamıyor, yaralanan polis haricinde.

Film bize mükemmel bir cevap sunmuyor. Sadece Kei ile Masuru ile başlayan oyunun finalini sunuyor. Gantz nedir hala çözemiyoruz.

 

 

Özetle yine Gantz’a yakışan bir film yok karşımızda. Soru işaretlerini karşılamadığı gibi daha fazlasını da sunuyor bize. Bu arada Gantz’ın verdiği sözü tuttuğunu görüyoruz ve ilelebet süreceğini.

Gantz meraklılarını tatmin etmeyecek, aksiyonu bol ancak öyle abartılacak sahneleri olmayan bir film.

 

Yönetmen: Shinsuke Sato

 

Senaryo: Hiroya Oku (manga), Yûsuke Watanabe

 

Oyuncular:

Kazunari Ninomiya
Kei Kurono
Ken’ichi Matsuyama
Masaru Kato
Yuriko Yoshitaka
Tae Kojima
Kanata Hongô
Joichiro Nishi
Gô Ayano
Kurofuku-Ichi
Ayumi Ito
Eriko Ayukawa

 

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1525836/

http://asianmediawiki.com/GANTZ_Perfect_Answer

 

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?