Geisha vs ninja – Geisha Assassin

Uzun zamandır izlemediğimi fark ettiğim şey dövüş filmleriydi. Bunu farketmiş olmam aslında Geisha vs Ninja’dan sonra oldu.  Çoğunlukla dövüş filmleri intikama dayanır ya bu filmin de ana konusu intikam.
Film Edo döneminde geçmektedir. küçük yaşlardan beri bir geyşa olmayı isteyen Kotomi Yamabe sonunda istediğini başarmıştır. Ancak öldürülen babasının intikamını almak için yola çıkmıştır. İlk olarak babasını öldüren Syuugorou Yamamoto adlı dövüş hocası ile karşılaşır ancak adam onunla dövüşmez. Kotomi onu takip etmeye başlar ve ona yaklaştıkça, üzeirne gelen öğrencilerinden kurtulur.

En son Syuugorou Yamamoto ile karşılaşacağı zaman Kotomi Yamabe gerçekleri ondan öğrenir. Yol boyunca dözüştüğü tüm kişiler babasının öğrencisidir. Hatta Syuugorou Yamamoto’da babasının öğrencisidir ve babasının kaza ile öldüğünü söyler. Ancak Kotomi Yamabe intikamını almadan bırakmaz.
Aslında tüm olayın özel bir kılıç ile igili olduğunu anlarız. Syuugorou Yamamoto’un asıl amacı, bu kılıcı ortadan kaldırmaktır.
Kotomi Yamabe herkesi ortdan kaldırıktan sonra kılıçtan haberi olan bir tek kendisi vardır. Ancak kılıcı almak isteyenler onun yakasını bırakmaz…
Her saniyesinde kılıç seslerinin çınladığı meraklısı için güzel bir film. Bu arada görüntü yönetmeni gerçekten başarılı bir iş çıkartmış.
Yönetmen:
Gô Ohara
Oyuncular:
Minami Tsukui Kotomi Yamabe
Nao Nagasawa Kadın ninja
Masaki Nomura Syuugorou Yamamoto
Linkler:
http://www.geisha-vs-ninjas.jp/
http://www.imdb.com/title/tt1298760/
 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?