Geunyeoreul moreumyeon gancheob, 그녀를 모르면 간첩, Spy Girl

Baş rollerinde Ma-i Geol‘den de tanıtığımız, Gong Yoo‘nun da bulunduğu bu eğlenceli romantik komediyi, Park Han-choon yönetmiş. 
Kuzey Kore ajanı olan Park Hyo-jin ülkesine ihanet eden başka bir ajanı yakalamak üzere Güney Kore’ye geçer. Bu ajanların asıl görevi ise iki ülkeyi birleştirme görevidir. Sınırı aşarak gizli şekilde Güney Kore’ye geçen Hyo-jin sokak serserileri tarafından bir sarhoşun dövüldüğünü görür ve ona yardım eder. Bu kişi Choi Ko-bong’tur. Ko-bong daha o günden Hyo-jin’e aşık olur.

Hyo-jin ise aradığı kişinin sürekli geldiği hamburgerciye sürekli gidip gelmektedir. Bu sırada ona hamburgercide çalışması için teklif gelir. O da kabul eder. Bu güzel kasiyer civarda bulunan üniversitedeki tüm erkeklerin ilgisini çekmiştir. İnternet sitesinde çok büyük oy almıştır. Bu arada müdürü olan kızla aralarında bir çekişme olur.
Bu arada Ko-bong iyiden iyiye Hyo-jin’e kapılmıştır. Aynı şeyi Hyo-jin için de söyleyebiliriz ama görev bilincinde olduğu için bu işe pek sıcak yaklaşmaz. Ancak aşklarını tam ilan edeceklerinde Ko-bon’un askerliği çıkar ve gitmek zorunda kalır. Bu sırada Hyo-jin’in de Güney Kore’de işi bitmiş dönme zamanı gelmiştir. Ancak kendini tutamaz ve Ko-bong ile birliğe kadar gelir. Bir türlü ayrılamazlar. Ko-bong ona bir ruj alır ve ondan onu öpmesini ister. Ancak bu gerçekleşmez. Ama filmin sonuna doğru Ko-bong nöbetteyken, Hyo-jin gizlice girer ve onu öper…
Film flash backlar ile bize sunulmuş. Eğlenceli bir o kadar güzel akıcı bir film.
Oyuncular:

 • Kim Jung-hwa … Park Hyo-jin
 • Gong Yoo … Choi Ko-bong
 • Baek Il-seob … Park Mu-sun
 • Kim Ae-kyeong
 • Nam Sang-mi … Nam Jin-a
 • Jo Dal-hwan
 • Heo-yool
 • Yoo In-yeong
 • Jadu
Linkler:
http://en.wikipedia.org/wiki/Spy_Girl
http://www.lovehkfilm.com/panasia/spy_girl.htm
http://www.hancinema.net/korean_movie_Spy_Girl.php

 

Yorumlar

“Geunyeoreul moreumyeon gancheob, 그녀를 모르면 간첩, Spy Girl” için 3 yanıt

 1. Joey Potter avatarı
  Joey Potter

  Gong Yoo’nun da bulunduğu ne demek 😛 Onun varlığı filmi izlenir kılmıştır kesin. (Henüz izlemedim ama :P) Bu Yoo hayranı deli kızlara yapılacak şey mi? İsmini şöyle bir anıp geçmek olur mu? Olmaz cık cık cık :))))

 2. kişisel depresyon anları avatarı
  kişisel depresyon anları

  @ Joey Potter
  nedir bu gong yoo hayranlığı anlayamadım. 🙂 ne var ki adamda.
  ah ah, shin min ah olacaktı şu filmde ne izlenirdi ama… 🙂

 3. Joey Potter avatarı
  Joey Potter

  Sorduğun sorunun cevabı çok uzun şimdi anlatamam ha ha ama gülüşü insanın içini ısıtıyor diyebilirim. Bahsini ettiğin oyuncuyu tanımıyorum ama bloguma erkek okuyucuları çekmek için bir slide show numarası düşünüyordum :)) onu da resimlerini eklerim kesin.

Siz ne düşünüyorsunuz?