Geunyeoreul moreumyeon gancheob, 그녀를 모르면 간첩, Spy Girl

Baş rollerinde Ma-i Geol‘den de tanıtığımız, Gong Yoo‘nun da bulunduğu bu eğlenceli romantik komediyi, Park Han-choon yönetmiş. 
Kuzey Kore ajanı olan Park Hyo-jin ülkesine ihanet eden başka bir ajanı yakalamak üzere Güney Kore’ye geçer. Bu ajanların asıl görevi ise iki ülkeyi birleştirme görevidir. Sınırı aşarak gizli şekilde Güney Kore’ye geçen Hyo-jin sokak serserileri tarafından bir sarhoşun dövüldüğünü görür ve ona yardım eder. Bu kişi Choi Ko-bong’tur. Ko-bong daha o günden Hyo-jin’e aşık olur.

Hyo-jin ise aradığı kişinin sürekli geldiği hamburgerciye sürekli gidip gelmektedir. Bu sırada ona hamburgercide çalışması için teklif gelir. O da kabul eder. Bu güzel kasiyer civarda bulunan üniversitedeki tüm erkeklerin ilgisini çekmiştir. İnternet sitesinde çok büyük oy almıştır. Bu arada müdürü olan kızla aralarında bir çekişme olur.
Bu arada Ko-bong iyiden iyiye Hyo-jin’e kapılmıştır. Aynı şeyi Hyo-jin için de söyleyebiliriz ama görev bilincinde olduğu için bu işe pek sıcak yaklaşmaz. Ancak aşklarını tam ilan edeceklerinde Ko-bon’un askerliği çıkar ve gitmek zorunda kalır. Bu sırada Hyo-jin’in de Güney Kore’de işi bitmiş dönme zamanı gelmiştir. Ancak kendini tutamaz ve Ko-bong ile birliğe kadar gelir. Bir türlü ayrılamazlar. Ko-bong ona bir ruj alır ve ondan onu öpmesini ister. Ancak bu gerçekleşmez. Ama filmin sonuna doğru Ko-bong nöbetteyken, Hyo-jin gizlice girer ve onu öper…
Film flash backlar ile bize sunulmuş. Eğlenceli bir o kadar güzel akıcı bir film.
Oyuncular:

 • Kim Jung-hwa … Park Hyo-jin
 • Gong Yoo … Choi Ko-bong
 • Baek Il-seob … Park Mu-sun
 • Kim Ae-kyeong
 • Nam Sang-mi … Nam Jin-a
 • Jo Dal-hwan
 • Heo-yool
 • Yoo In-yeong
 • Jadu
Linkler:

 

3 düşünce on “Geunyeoreul moreumyeon gancheob, 그녀를 모르면 간첩, Spy Girl”

 1. Gong Yoo’nun da bulunduğu ne demek 😛 Onun varlığı filmi izlenir kılmıştır kesin. (Henüz izlemedim ama :P) Bu Yoo hayranı deli kızlara yapılacak şey mi? İsmini şöyle bir anıp geçmek olur mu? Olmaz cık cık cık :))))

 2. @ Joey Potter
  nedir bu gong yoo hayranlığı anlayamadım. 🙂 ne var ki adamda.
  ah ah, shin min ah olacaktı şu filmde ne izlenirdi ama… 🙂

 3. Sorduğun sorunun cevabı çok uzun şimdi anlatamam ha ha ama gülüşü insanın içini ısıtıyor diyebilirim. Bahsini ettiğin oyuncuyu tanımıyorum ama bloguma erkek okuyucuları çekmek için bir slide show numarası düşünüyordum :)) onu da resimlerini eklerim kesin.

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.