Günceler 9

Yağmur yağmaya başladığında gökyüzünü kaplayan gri bulutlar biraz daha aşağıya inmişti. Öğle sularıydı. Saat on iki ile bir buçuk arasındaki herhangi bir zamanı gösteriyor olabilirdi. Saat taşımamama rağmen bundan emindim. Saat yerine de kullandığım akıllı telefonumun şarjı bitmişti. Evet, akıllıydı ancak şarjını idare edecek kadar değildi.

Sokakta küçük derin su birikintileri oluşmaya başlamıştı bile. Bu aslında belediyenin büyük bir başarısıydı. Zaten bir kaç saat sonra belediye başkanı bu küçük övünç kaynağı konusunda büyük bir açıklama yapardı. Yağmur başlayalı bir dakika olmuş yada olmamıştı. Oluşan ufak göletler şehirdeki hayatın akışını sekteye uğratmaya başlamıştı bile. Düşüncelere dalmış benliğim kendini düşüncelerden sıyırdığında, bedenimin yağmurun altında ıslandığını fark etmesi biraz zaman aldı.

Bu sırada gözlerim, yerde oluşan birikintiye kitlenmişti. Suda oluşmuş bölük pörçük yansımam, üzerine düşen damlalarla daha da anlaşılmaz hal alıyordu. On dakika öncesinde insandan geçilmeyen sokak şimdi terk edilmiş ditopik bir dünyanın parçası gibi görünüyordu.

Loş ışıkta yok olmaya çalışan yansımama eğilerek baktım. Sağ omzumun üzerine parlayan gümüş yuvarlak, bulutların ardına saklanan güneşi andırıyordu. Yani zaman itibari ile güneç olmalıydı. Güneş ya da ay her neyse, yakalamam için bana bakıyordu. Sağ elimi uzattım. Yağmur damlalarının her birinin koluma çarpışını hissedebiliyordum. Her bir damla kendini hissettirebilecek derecede şiddetle çarparken, kolumdan aşağıya süzülen damlalar, yansımamın üstüne düşüyor ve görüntüyü biraz daha bulandırıyordu.

Elimi su birikintisinin içinde soktum. O gümüş yuvarlak parlaklığa doğru uzanmaya başladım. Elimin sonsuz gibi uzanan boşluğa girdiğini hissederken, aklım az sonra suyun dibini bulacağımı söylüyordu. Sol elimle birikintinin yanından destek aldım ve elimi biraz daha içeriye soktum. Su birikintisi dirseğime kadar gelmişti. Sanki bu birikintinin sonu yok gibi gözüküyordu…

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: