Haendeupon – Hand Phone

핸드폰

Başarılı eğlenceli aksiyon dolu bir film, Haendeupon Öyle ki bir cep telefonunun kaybolma hikayesini anlatıyor bu film. Ama düşündüğünüz gibi sıkıcı da değil. Çoğumuzun cep telefonumuz kayabolsa n’olur telefona üzülür, belki de giden numaralarımıza ama bu filmde işler pekte böyle üzüntüyle geçip son bulmuyor.

Tabi son bulmama sebepleri arasında baş karakterimiz Oh Seung-min’in menejer olmasının etkeni büyük. Oh Seung-min cep telefonunu bir kafede unutur. Tüm bilgileri, bu telefondadır. Hatta son umudu Yoon Jin-ah’a bağlayacağı son iş için görüşmeleri de bu telefondadır. Ancak telefon da daha önemli bir şey vardır ki o da Yoon Jin-ah’ın gizli kameraya çekilmiş görüntüleridir.

Bu gürüntüleri çeken bir başka mankendir. Onu tehdit ederek, bu görüntülerin kaynağını yok etmiştir ancak izledikten sonra bu filmi cep telefonundan silmemiştir. Bu görüntülerin internete yayılması tam anlamıyla Oh Seung-min için felaket olacaktır. Çünkü mafyaya da borcu vardır.

Bir süre sonra cep telefonunu bulandan evine bir telefon gelir. Ancak telefonu bulan kişi onu tehdit etmekle birlikte karısına tacizde de bulunmaktadır. Zaten asabi olan Oh Seung-min bu olayla çileden çıkmıştır ancak yapacak bir şeyi yoktur. Telefonunu elinde bulunduran sapığa itimat eder. Oh Seung-min sonunda dayanamaz ipleri kendi eline geçirmek için bir oyun oynar. telefonunu elinde bulundurduğı kişiyi bulur. Şimdi intikam sırası onun eline geçmiştir.

Karşılıklı şantajlar ve komplolar eşiğinde filmi soluksuz izliyorsunuz. Bilindik iyi adam onu kovalayan sapık filmlerinin ötesinde aslında iyi ile kötünn iç içe geçtiği bir film çıkıyor karşımıza. Tam finali yaptık herşey bitti derken karşımıza bir başka olay çıkıyor. İç içe geçmiş olaylar silsilesi ancak birbirine karışmıyor ve gayet sade anlaşılır şekilde.

Film 2009’un en iyilerinden diyebilirim… Ayrıntılı bilgi için Orofi’nin bloguna’da bakılabilir: http://ofori.wordpress.com/2009/07/25/handphone-cep-telefonunun-gazabi/

Yönetmen: Kim Han-min (김한민)

Oyuncular:

Park Yong-woo 박용우 —  Jeong Yi-gyu
Eom Tae-woong 엄태웅 — Oh Seung-min
Park Sol-mi 박솔미 — Kim Jeong-yeon, Seung-min’in karısı
Hwang Bo-yeon 황보연 — Kim Dae-jin
Lee Se-na 이세나 — Yoon Jin-ah
Park Gil-soo 박길수 — Başkan Choi

Linkler:

http://www.hancinema.net/korean_movie_Hand_Phone.php

http://www.koreanmovie.com/Hand_Phone_km657/

http://ofori.wordpress.com/2009/07/25/handphone-cep-telefonunun-gazabi/

http://www.imdb.com/title/tt1452542/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: