Har Dil Jo Pyar Karega / Her Kalp Aşık Olur

Klasik bir Hint filmi karşımızda. Fakir erkek zengin kız yine şarkılarla süslenmiş üç saate yalında süresi ile izlenme sınırlarını zorlayan. Ancak o kadar sıkıcı bir film değil. Bir çok Türk eski filmlerine gönderme mevcut. 2000 yapımı olduğu için gönderme diyorum. Aslında elbette alakası yok…

Film yetim Raj’ın başından geçenleri anlatıyor. Raj çok küçük yaştan beri şarkıcı olmak ve gerçek aşkı bulmak için çabalayan bir gençtir. Hiç bir kötü alışkanlığı yoktur ve sürekli spor yapmaktadır. Vücudu da güzeldir ve her fırsatta gösterir bize. Raj şarkıcı olmak için büyük şehir Mumbai’ye gelir. Burada yakın arkadaşı Abdül ile bir olur ve yapım firmasının yolunu tutar. Burada bir adam ile tanışır. Adam onlardan para ister ancak iki arkadaştada istedikleri para yoktur.

Bu sorunun çözümü olarak Abdül’ün kirli çıkı amcasından para istemeyi düşünürler. Ancak adam bunlara para vermez tabiki. Ona bir oyun yaparlar ve yeni yapılan bir durağı dükkanmış gibi satarlar. Parayı alırlar almaya ama kendileri ile görüşen adam ölmüştür. Bu arada birde borç yaparak motosiklet alırlar. Abdül’ün amcası ve tahsilatçılar da peşine takılır.

Her şey kötüye sarmıştır hayalleri onlardan uzaklaşmıştır. Bir gün konuşurlarken bir kaza olur. Kaza yapan araba, tren raylarının üzerinde kalır. Raj süper kahramanlara özgü hareketlerle arabada sıkışmış genç güzel kadını kurtarır ve hastaneye yetiştirir. Artık hayat onun için değişmiştir. Raj kendini kızın kocası diye tanıtır. Aslında bu işi isteyerek yapmaz ama kızın yaşlı ailesi üzülmesin diye yakın aile dostlarının müdürün dediğini yapar.

Her şey Raj’ın istediği gitmektedir. Zengin damat olduğu için yapım şirketi ona gün vermiştir. Kısa zamanda albümü de çıkacaktır. Ancak bir sorun vardır ki Pooja uyandığında gerçekler ortaya çıkacak ve bu hayal sona erecektir. Bu sebepten dolayı Pooja uyanana kadar albüm çıkartması gerekmektedir. Bu arada aile Raj’ı çok sevmiştir. Müdürün kızı Pooja ile kardeş gibi büyüyen Jahnvi çıkar gelir. Raj ona aşık olur. Ancak konumu gereği bir şey söyleyemez.

İşler tamamen karışmıştır. Pooja’nın hasta hali sona erer. Nasıl bir hastalıktır o da tartışılır. Kızın gözleri sürekli açık öylece yatmaktadır. Pooja uyanır ancak Raj’ı ele vermez. O da Raj’a aşık olmuştur. Ancak Jahnvi’de gerçeği öğrenmiştir. O da Raj’a aşık olmuştur. Raj iki kız arasında kalmıştır ama onunda gönlü Jahnvi’dedir. Ancak olayların gidişi Pooja ile evlenmesi yönündedir.

Film tabi mutlu sonla bitiyor. Klasik dramatik, havasından bir şey kaybetmeden. Ancak Raj karakteri tam anlamıyla karikatürize bir karakter. Üç saatim var vakit geçsin diyorsanız, aslında daha iyi şeyler de izleyebilirsiniz…

Yönetmen: Raj Kanwar

Senaryo: Rumi Jaffery

Oyuncular:


Salman Khan
Raj

Preity Zinta
Jahnvi

Rani Mukherjee
Pooja Oberoi

Shahrukh Khan
Rahul

Kamini Kaushal
Biji

Paresh Rawal
Goverdhan

Shakti Kapoor
Abdul’s uncle

Satish Shah
Mahesh Hirwani

Rajeev Verma
Bharat Oberoi

Ajit Vachani
Mr. Paul

Neeraj Vora
Abdul

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0250415/

http://en.wikipedia.org/wiki/Har_Dil_Jo_Pyar_Karega

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?