Hot Tub Time Machine 2

İlk filmi ile eğlendirmiş olan Hot Tub Time Machine ikinci filmi ile karşımızda. İlk filmde geçmişe giden kahramanlarımız bu filmde geleceğe giderek zaman çizgisi üzerinde yolculuklarına devam ediyorlar. İş Geleceğe Dönüş filmine dönerse bu serinin de üçüncü filmi vahşi batıda geçebilir demedi demeyin.

Bu filmde eğlendiriyor ancak ilk film kadar değil. Öncelikle ilk filmde her şey biraz daha gerçekçi dururken bu filmde yaratılmış alternatif dünya bize biraz yabancı geliyor. Öncelikle ne olup ne bittiğini anlamaya çalışıyorsunuz iki bölüm arasındaki süre zarfında. Bu alternatif gerçekliğe inanmaya çalışırken bir de bu alternatif dünyanın alternatif geleceğine gidiyorsunuz.  Yani işler biraz karışık. 

Alternatif şimdiki zamanda bütün kahramanlarımız geçmişle giderek tüm para getirecek olaylara konmuş ve ünlü birer zengin olmuşlardır. Bunlardan en çok dağıtanı ise her zamanki gibi Lou’dur. Ancak baştan belirtmem gerekir ki Adam karakterini canlandıran  bu bölümde yok. Belki de onun eksikliği birazda filmin gözümdeki puanını düşürdü. Neyse, Lou evinde büyük bir parti verir. Bu esnada kim olduğu belirlenemeyen biri tarafından hayalarından vurulur. Ekip can havli ile zaman makinesine atlar burada Lou’yu vuran kişinin gelecekten geldiğini fark ederler. Gittikleri zaman ise alternatif bir gelecektir.

Ekip Lou’yu vuran adamı ararken bir yandan da bu alternatif gelecekteki ortama alışmaya çalışırlar. Tabi burada Lou iyine rahat durmaz. Adam’da şüphelenen ekip onun bir akrabasını bulur. Bu kişi de Adam Jr.’dur. Adam evliliğin arifesindedir. Ancak gelen misafirlerine yardımcı olmaktan geri kalmaz. Bu alternatif zamandaki insanların hareketleri de bizimkilere garip gelmektedir. Tüm karmaşa ve eğlencenin ardında kahramanlarımız olayı çözmeye çalışır.

Bu bölümde zaman makinesi ile ilgili biraz daha fazla bilgi verilmiş olsa da tan anlamıyla nasıl çalıştığı konusuna açıklık getirilmemiş. Yine asıl hikaye komedi olarak kalmış. Bana bu kez havada çok fazla şey kaldı gibi geldi. Bir çok şeyin ucu sağlam dayanaklara tutturulmamış.

Oyunculuklar yine iyiydi. Filmi izledikten sonra dönüp baktığınızda film hakkında aklınızda kalan tek şey müzikleri. Yine müzik seçimleri çok başarılıydı. Film çok büyük etki bırakmasa da izlediğiniz müddetçe sizi eğlendiriyor.

Yönetmen: Steve Pink

Senaryo: Josh Heald

Oyuncular:

Rob Corddry
Lou
Craig Robinson
Nick
Clark Duke
Jacob
Adam Scott
Adam Jr.
Gillian Jacobs
Jill
Chevy Chase Tamirci

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt2637294/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?