Ice Age 3: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age 3: Dawn of the Dinosaurs hakkında ne denebilir pek bilmiyorum. Şimdi oturup hikayeyi mi anlatmalı? Pek yavan kalır. Her zamanki gibi bütün karakterler yine mükemmeldi. Tabi bunların içersinde yine en iyisi Sid’di. Zaten onsuz bir Buz Devri serisi düşünelemez bile.

Diğer iki filme ek olarak çok beğeni toplayan Scrat filme daha fazla dahil olmuş tabi onun dünyadan haberi yok varsa yoksa meşe palamudu. Fragmanlardan da izleyen bilirki bizimkinin bir de aşık oluyor. Ama bu aşk nereye kadar gider tabi blinmez. Sonuçta idealler herşeyin üstünde gelir.

Öyle ki kiç bir film 00:12 seansında koltuk dorduramazken gittiğimiz seans tıkabasa doluydu. Bu da filmin başarısını kanıtlıyor tabi… Gülmekten kendinizi alıkoyamıyorsunuz. Dediğim gibi anlatmakla bitmez…

Bu bölümde hikaye aile üzerine kurulmuş. Manny, Elli ile evlenmiş ve bir bebek beklemektedirler. Tabi Manny başka sorumlukuklar yüklenince arkadaşlarıyla eskisi gibi ilgilenemez. Bir boşluğa düşen Diego av yeteneğini de kaybettiğini farkedince artık kendi yolunu çizmesi gerektiğini düşünür. Biraz üzücü olsa da Manny ile yollarını ayırırlar. Tabi bu tartışmayı duyan Sid eksik kalmaz ve kendine aile bulma arayışına girer. Bir buz kırığının altında üç tane yumurta bulur ve onları alır çocuğu gibi büyütmeye başlar. Zamanı gelir ve yumurtalar çatlar içinden üç tane dinazor yavrusu çıkar Sid bu saatten sonra onlara annelik yapmaya başlar. Ancak dinazorların asıl annesi gelir ve Sid dahil hepsini yerin altındaki gizli dünyaya götürür.

Manny, Ellie, Crash, Edde ve yolda onlara takılan Diego Sid’i kurtarmak için bu bilmedikleri dünyaya giderler.  Orada onlara yardımcı olacak ise yine bir arıza hatta arızalılar kralı Buck’tır.


Baştan sona kahkaha ile dolu bir animasyon tabi 3D izlemenin zevki ise bir ayrı. Yanlız burada değinmeden edemeyeceğim 3D gözlüklere de para almaya başlamışlar bir de üstüne üstlük çıkarken topluyorlar, ben bu işi anlayamadım… Neyse fime dönelim…


Hayır, hayır ben yazıyı bitireyim… Kesinlikle izleyin efendim…

Yönetmen

Carlos Saldanha
Mike Thurmeier

Seslendirenler:

Queen Latifah Ellie (voice)
Denis Leary Diego (voice)
Allegra Leguizamo Aardvark Girl (voice)
John Leguizamo Sid (voice)

Linkler:

http://www.iceagemovie.com/

http://www.imdb.com/title/tt1080016/

http://www.sinemalar.com/film/1557/Buz-Devri-3/

Eunice Cho Diatryma Girl (voice)
Karen Disher Scratte (voice)
Harrison Fahn Glypto Boy (voice)
Maile Flanagan Aardvark Mom (voice)
Jason Fricchione Adult Molehog Male (voice)
Bill Hader Gazelle (voice)
Kelly Keaton Molehog Mom / Shovelmouth Mom (voice)

Carlos Saldanha
Mike Thurmeier

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: