Ice Age: Continental Drift

Serinin son filmi ile kıtalar birbirinden ayrılıyor. Bundan sonra ne olacağı ise Allah kerim. Aslında film hakkında söylenecek bir şey yok. İlk filmin eğlencesini ve güzelliğini diğer iki film gibi bu da yakalayamamış. Film son filmde olduğu gibi bu sefer de filmin eğlence kısmını Scrat oluşturuyor. Eminim ki bir sonraki filmde piyasaya çıkacaksa bu yine Scrat üzerine dönerek olacaktır.

Bu bölümde Sid’de biraz geri plana çekilmişti. Onun yerini doldurmak amaçlı Sid’in ninesi devreye girmiş ancak Sid kadar eğlenceli olduğunu söyleyemeyeceğim. Ana kahramanlarımızın komedi unsuru da bu şekilde biraz olsun sekteye uğramış. Sanki bu film bana biraz daha zorlama bir filmmiş gibi geldi. Diyaloglar o kadar da esprili değildi. Sanıyorum dünya şekillendikçe karakterlerimiz de ciddileşmeye, hayat derdine düşmeye başlıyorlar.

Filmi Real3D olarak izledim. Uzun zamandır 3 boyutlu film izlemememden mı kaynaklı bilmiyorum ama film beni oldukça yordu. Hatta filmin 3D’sinin çok özellikli bulduğumu söyleyemeyeceğim. Normal bir şekilde izlense bile aynı tadı vereceğine eminim. Ben 3D olmasından pek zevk aldığımı söyleyemeyeceğim.

Scrat’ın meşhur meşe palamudu saklama macerası ile dünyanın düzeni yine değişir. Dünya şeklen yer değiştirirken, doğal felaketler de yaşanmaktadır. Huzurlu bir şekilde yaşanan hayat  bu şekilde de sona erer. Herkes Toparlanır ve göç etmeye başlarlar. Ancak yıkım sırasında Sid, Diego, Manny ve Sid’in ninesi bir buzulda kalırlar. Bu yolculuk esnasında ise dev bir buz gemisi üzerinde maymun bir korsana rastlarlar.

Elemanlarımız korsanın elinden kaçar ancak korsanlar onların peşini bırakmaz. Manny’nin ailesini kaçırırlar. Bu kez ekip arkadaşlarını kurtarmak için kolları sıvar ve aksiyon başlar. Arada parça parça giren, Scrat’ın ise medeniyeti çökertme hikayesi bence filmin en komik ve en manalı kısmıydı. Atlantis’i kim batırdı onu da öğrenmiş olduk.

Başta da belirttiğim gibi ilkinin yanında sönük kalıyor Ice Age: Continental Drift. Filmi tek kurtaran Scrat. Sanıyorum ileride kendisine özel bir animasyon çıkar ortaya. Boş zamanda, sıkıntılı anda izlenebilecek bir animasyon.

Yönetmen: Steve MartinoMike Thurmeier

Senaryo: Michael BergJason Fuchs

Seslendirenler:

Josh Gad
Louis
Ben Gleib
Marshall
George Jacobs
Beaver
Queen Latifah
Ellie
Denis Leary
Diego
John Leguizamo
Sid

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1667889/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: