Ichigo 100% – Strawberry 100%

いちご100%,

İzlediğim filmlerde alfabetik gittiğimden dolayı nihayet bir animeye fırsat geldi. Aslında bu liste biraz karışık mesela “i”ye kadar gelmişim şimdi bir “b” gelse onu yazmak zorunda kalacağım yine eski filmler kalmaya devam edecek. Kore dizileri izlemeye devam edeyim ben en iyisi… Onlar bitene kadar  bu listeyi bitiririm sanırım. Neyse bu zaten benim sorunum. Biz animemize geri dönelim.

Film yönetmeni olmak isteyen (aynen benim gibi) Manaka Junpei, bir gün okulun çatısında bir kızla tanışır. Aslında bu pek tanışma sayılmaz. Birden bire kız Jumpei’nin üzerine düşer. Jumpei ne yapacağını şaşırmış bu kız onun aklına takılmıştır. Aslında aklına takılan kızın güzelliğinden çok çilekli külotudur.Bu arada anlıyoruz ki Jumpei’nin çilekli külotlara zaafı vardır.

Utanan kız birden kaçar, Jumpei hülyalara dalmıştır bile kendine geldiğinde kızın not defterini düşürdüğünü fark eder. bu onunla görüşmesi için büyük bir fırsattır. Not defterinde yazılan ismi bulur. İster istemez de defteri okur ve yazılmış hikayelere hayran kalır.Not defterinin sahibi kalın gözlük camları ardına saklanmış, derslerinde başarılı tabiri caiz ise inek olan Toujou’dan başkası değildir.  Jumpei buna inanamaz önce ama Toujou’nun du görüntüsünden arınmış halini görünce ondan hoşlanmaya başlar. Bu arada Toujou, Jumpeiye aşık olur.

Jumpei arkadaşları ile girdiği iddia sonucu bir kıza tarafından reddedilmenin acısını yaşayacaktır. Bunun içinde Tsukasa Nishino adında okulun en güzel kızının yanına gidecektir. Jumpei bu konuyu Toujou’ya açar. Toujou ona orjinal bir fikir verir. Jumpei onun dedikleirni uygular ve hiç beklemediği bir şekilde okulun en güzel kızı ile çıkmaya başlar. Buna kimse hatta kendi bile buna inanmamıştır ancak görünen o ki ciddi ciddi okulun en güzel kızı ile çıkmaktadır.

Nihayet koleje zamanı gelmiştir. Jumpei sinema kolu olduğu için Izumimaka kolejini seçer. Toujou’da aşıkının peşini bırakamaz ve aynı koleje gider. Ancak Nishino farklı bir okul seçer. BU arada Jumpei okul hediyesi olarak ailesinin aldığı kamerayla etrafı görüntülerken, birden bire kızın havalanan eteğini görüntüler. Bunu fark eden kız Jumpei’ye kızar ve kamerasını suya atar. Daha sonra bu kızla sınıf arkadaşı olur ve sürekli didişirler. Aslında bu kız Satsuki Kitaoji‘de Jumpeiye aşık olmuştur.

Tabi birde Jumpeinin çocukluk arkadaşı komşularının kızı Yui Minamito çıkar ortaya… Jumpei’nin kafası iyice karışmış, rastladığı çilekli külotu bu kızlarda da gördüğü için aklında soru işaretleri kalmıştır. Tabi bu arada film çekmeye de devam ederler.Jumpei bu kadar güzel kızın arasında gerçek aşkını bulabilecek midir?

Finali tam tanıtım sonu gibi yaptım ancak çok ayrıntıya girdim sanırım. Yani insanın Jumpei karakterinin yerinde olmak istememesi içten bile değil. İnsanın demeyeyim de bir erkeğin… Eğlenceli ve tercihler ile alakalı bir anime… Animenin oyunları da mevcut…

Manga Çizer: Mizuki Kawashita

Yönetmen : Osamu Sekita

Linkler:

http://en.wikipedia.org/wiki/Strawberry_100%25

http://www.anime.gen.tr/animetanitim.php?id=1150

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?