İhsan Oktay Anar – Puslu Kıtalar Atlası

Bir süredir okumaya niyetlendiğim kitaptı Puslu Kıtalar Atlası. Bu zamana kadar neden erteledim sorup duruyorum kendime. Okumamın ve buraya yazmaya niyetlenmemin üzerinden bir hayli zaman geçmesine rağmen kitap hala aklımda. Kitap 1995 yılında çıkmış ve yazarın ilk kitabı. Bir ilk kitap için oldukça mükemmel. Hem hikaye kurgusu hem anlatımı kesinlikle mükemmel. Son dönem Türk Edebiyatının gerçek edebiyatın en iyi eserlerinden biri diyebilirim Puslu Kıtalar Atlası için.

Kitapın çizgi romanı yapıldı ilerleyen günlerde ona da değineceğim. https://eksisozluk.com/entry/60722782 linktende okunabileceği gibi kitabın filmi de yoldaymış. Kesinlikle mükemmel olur diye düşünüyorum. (Bilgi umarım doğrudur). Lakin dil ve anlatım sorununu nasıl çözerler merak içindeyim.

Kitabın konusu hakkında hiç bir şey anlatmayacağım. Çünkü herkesin okuması gereken bir kitap Puslu Kıtalar Atlası.

Kitap Arkası

Bir “ilk kitap”, Türkçe edebiyatta yeni ve pırıltılı bir yazar… “Yeniçeriler kapıyı zorlarken” düşler üstüne düşüncelere dalan Uzun İhsan Efendi, kapı kırıldığında klasik ama hep yeni kalabilen sonuca ulaşmak üzeredir: “Dünya bir düştür. Evet, dünya… Ah! Evet, dünya bir masaldır.” Geçmiş üzerine, dünya hali üzerine, düşler ve “puslu kıtalar” üzerine bir roman. Hulki Aktunç’un önsözüyle…

Sayfa Sayısı: 238
Baskı Yılı: 2012
Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: