…ing

Çarşambadan çarşambaya şuraya film ekleyeceğim sözü vermiştim kendime. Şimdi iş bu sözü tutmaya geldi. Eh tabi söz tutulacak olunca, film de Kore yapımı olmak zorunda (değil aslında ama son zamanlarda Kore ile yatıp Kore ile kalkıyorum ondana sanırım).
Şimdi Kore filmi dedikten sonra da Su-jeong Lim filmi yazmadan olmaz. Oyuncunun ikinci filmi olan …ing‘in yönetmenliğini Eon-hie Lee yapmış senaristi ise Jin Kim, Filmde Su-jeong Lim’e Rae-won Kim eşlik ediyor. Filmi IMDB linki ise şu: http://www.imdb.com/title/tt0381838/
Öncelikle filmi aman aman bulduğum söylenemez bunu belirtmeliyim ama bir Su-jeong hayranı olarak izlemeliydim ve öylede yaptım.
Gang Min-a lise öğrencisidir ve sonunun ölüm olacağı belli bir hastalığı vardır. Bu yüzden hayatı pek takmaz. Ancak elindeki problem yüzünden insanlarla pek arkadaşlıkta kuramamaktadır. Her zaman gerçek aşkı arar.Okulda bir söylenti vardır: Öğrencilerin karşıdan karşıya geçmesine yardımcı olan gönüllü trafik görevlisi, kız arkadaşına bu yolda araba çarptığı ve öldüğü için daha sonra hiç evlenmeyip yıllardır burada öğrencilerin karşıdan karşıya geçmesini sağlıyor diye. Gang Min-a aşkı için kendi hayatını buraya adayan bu adama hayranlık duymakta ve ölmeden önce böyle bir aşk yaşamayı istemektedir. Bir gün karşısına dairelerinin alt katına taşınan fotoğrafçı Yeong-jae çıkmıştır.
Gang Min-a ilk başlarda ondan kaçsada yavaş yavaş Yeong-jae’e karşı birşeyler hissetmeye başlamıştır ve olaylar ondan sonra gelişmeye başlar.
Devamını anlatmamakta yarar var. Belki izlemeyei düşünenler olabilir. Duygusal bir film kaldırılabilirliğiniz varsa filmi tavsiye ederim. Eğer çok içli yada bayansanız ağlayabilirsiniz de. Lakin  Su-jeong Lim‘e saplandığımdan ıdır nedir filmin içersine pek giremedim. Eh ne diyeyim izleyene iyi seyirler…

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?