İnsan sütünden yapılan peynir

Çarşambayı iş güç yüzünden es geçtiğimi düşünüyordum ki mynet’te gördüğüm haber beni sizle paylaşmaya itti. Haberin başlığı yukarıdaki başlıkla aynı. Hani insan merak etmiyorda değil ya insan etinden süt ürünleri nasıl olur diye. Ama bu konuyu iyice araştırmadan yemeye teşebbüs etmek olmaz. Şimdi mesela bu ürünlerde kullanılan kadınların sütlerinden dolayı şeyet ben bu ürünlerden birini yersem bu sütleri sağılan kadınlar benim süt annem olur mu? genel olarak süt anne sayısı ekolojik dengeyi etkileyebilir mi? insanın süt annesi yada dolaylı yoldan süt kardeşleriyle ilişkiye girmesi günah olur mu, türk toplum aile yapısına uyar mı?
Ah bilenlere sormali, binlerce soru peydahlandı aklımda buyurun haberimiz…. linkte haberin aslı ve videoya tıkladığınızda da firmanın reklamı var…

İnsan sütünden yapılan peynir ya da krakerler yemek ister misiniz? Olmaz demeyin, bu da oldu. Fransa‘daki Le Petit Singly, insan sütüyle hazırlanan peynirlerini ve krakerlerini internette bir video ile tanıtıyor. İnsan sütünden yapılan peynir fikri, duyanları ilk başta şaşırtırken ‘Gerçekten olabilir mi, tadı nasıl olur’ dedirtiyor.
“Annenizin sütü tadında süt ürünleri” ilk başta çoğu insana korkutucu gelse de, aynı insanlar bir gün ineklerin sütünün bitmesinden de korkuyor. Videoda anne sütünden yapılan peynir hakkında bilgi veren kadın, “İnsan sütü en iyi seçim çünkü kendi ailemi besleyebilirim. İnsan beyni için formüle edildi. Dünyada benzersiz bir tat. Zamanla insanlar sütlerini sağıp fabrikalara gönderecekler ve süt ürünleri üretecekler. Verdiğimiz sütler yine bize geri dönecek” diyor.
Fransa‘daki Le Petit Singly insan sütünden peynir yapan tek yer. İnsanlar, daha güvenilir buldukları için çok yakın gelecekte insan sütünden üretilen peynir, yoğurt gibi süt ürünlerini tercih edebilir.
http://haber.mynet.com/sayfali/bilim-egitim/Insan-sutunden-yapilan-peynir/ 01Nisan2008/X1207061051859/0

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: