Işınla beni …

Ne zaman ışınlanacağız merak ediyorum. Bazı bilim kurgu filmlerine, kitaplarına göre bunun şu zamana kadar olması lazımdı. Belki vardır. Uzaylılarla işbirliği yapan Amerika belki ışınlamayı bulmuşturda bizim haberimiz yoktur.

Benzin fiyatları malum. THY bile kardan zarar yapmamak için bilet satış kurunu Euro’dan Dolar’a çevirmiş. E nispeten euro daha stabil. Küçük oyunlarla büyük paralar çevirmek zor. Bu yüzden dalgalı bir kura geçmek her zaman kâr. Ekonomiden çok anlamam sadece kafama göre yaptığım yorum bu. Hatam varsa yüzüme vurun lütfen.

Tabi bir başka durum da her şeyin dolara ve euroya endeksli olması. Konum seyahat olunca ister istemez ben dolara endeksleniyorum. Sonuçta benzinde dolar üzerinden satılıyor. Merak ettiğim bir konuda acaba benzinde olan indirimsiz bindirimler THY’de nasıl olur. Aynı mantık güdülürse muhtemelen sürekli bir bindirimle karşı karşıya kalırız.

Alternatif aramak lazım. Biraz düşünüp taşınınca hatalardan yadigar at binme işine mi soyunsam diyorum ama onu beslemekte biraz zor. Saman desem, ot desem onlarda dolara endeksli. Hem otoyollara at giremez diye de bir kural var. E ne işe yaradı o duble yollar. Zaten hepsi yamalı ve hız sınırı had safhada. Peki ben nasıl giderim dört saatte İzmir’e?

Bazen her şeyi karıştırıyorum. Yazmaya başlayınca biraz yazı formundan çıkıyor farklı bir hal alıyor. Işınla demiştim ya yazının başında öyle birşey olsa nasıl olur acaba fiyatlandırma.
Küçük ışın 1
Büyük ışın 3

Muhtemelen Türkiye’de bu ışınlama sonunda kol bacak başka yerlere monte eder. Ya da biz oraya buraya yardım, silah vs ışınlarız.

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: