Jab We Met

İşte süper bir Hint filmi daha. Zevkle ve heyecanla izleyeceğinize emin olduğum filmlerden biri ama yine uyarmak lazım ki film, iki buçuk saate yakın. Ancak siz yine zamanın nasıl akıp geçtiğini anlamıyorsunuz.

Filmin yönetmenliğini, Imtiaz Ali yapmış filmin ödülleri de mevcut. Biraz daha Avrupai film olmasıyla birlikte kendi öz kültürlerini de yansıtmakta. Bilhassa müzikler başlı başına harika. Yani diğerleri ne kadar oynatıyorsa bunda o etki ikiye katlanmış ve ciddende sözleri bu kez yerli yerinde…

Hikaye sevgilisi evlenen bir iş adamının sevgilisinin nikahına gitmesi ile başlıyor. Tam bir nikahına beni çağır sevgilim durumu. Kahramanımız bunalıma girip, cep telefonunu ve arabasının anahtarını arabasının üzerine bırakır ve düğün salonunu terk eder. Yıkılmış bir halde nereye gittiğinden haberi yoktur. Biden kendini tren garında bulur ve ilk trene atlar. Boş bir vagona oturur ve kafasını dinlemeye başlar. Derken çok geveze bir üniversite öğrencisi kız yanına oturur. Sürekli konuşmaktadır. Kahramanımız dayanamaz vagon sonuna gider, kendini öyle kaptırmıştır ki vagondan tam düşecekken kız ona müdahale eder.

Adam tren ara verdiğinde trenden iner. Kız onun indiğini görür tren hareket etmektedir ve adamı uyarmak için trenden inerler. Ancak kadın treni kaçırır. Onun yüzünden olduğunu düşündüğü içinde adamın yakasını bırakmaz. Adam kadını evine kadar bırakır. Bu aradan kendine gelmiştir. Kadının ailesi adama müteşekkir olduğundan bir hafta evinde ağırlamak ister. Ancak kızın başka planları vardır sevgilisi ile kaçacaktır. Bu kaçma olayı tam da kızın evleneceği döneme gelir. Tabi bizim kahramanımızda işin içine sürüklenir ister istemez. Beraber kaçarlar ancak kız bir yerden sonra ayrılır ve sevgilisine gider.

Çocuk aslında zengindi ve hayat felsefesi değişmiştir artık. Şirketin başına geçmiş başarılara imza atmıştır. Kızın ailesi bir gün kapısını çalar ve kızlarının kendisiyle birlikte kaçtığını ve ona ne yaptığını sekiz aydır evi aramadığını söyler. Bunun üzerine bizim eleman kızı aramaya başlar… Tabi Hikaye burada bitmiyor. Eh dile kolay iki küsür saat. İzleyiniz efendim.

http://www.kisiseldepresyonanlari.com/2009/08/14/nagada-nagada-jab-we-met/ adresinde filmden bir bölüme yer verdim. Tavsiye de ederim 🙂


Shahid Kapur Aditya Kashyap

Kareena Kapoor Geet Dhillon

Tarun Arora Anshuman

Dara Singh Dadaji

Pavan Malhotra

Linkler.

http://www.imdb.com/title/tt1093370/

en.wikipedia.org/wiki/Jab_We_Met

One comment

  1. Pingback: kişisel depresyon anları » Nagada Nagada – Jab We Met

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: