Jam-bok-geun-moo / She’s on Duty

Ortalama bir film Jam-bok-geun-moo. Yani izlensede olur  izlenmesede olur cinsten.  Her ne kadar filmin afişindeki Kim Seon-ah 김선아 filmi izlenir gibi gösterse de, ilerleyen kareler hiçte afişi yansıtmıyor. Ancak bayan izleyiciler için aynısını söyleyemeyeceğim, diğer baş rol oyuncusu Gong Yoo 공유 kesinlikle bekleneni veriyor.

Chun Jae-in kimsesiz yetişmiş bir polis memurudur. Olayları kendi bildiği gibi çözmekte üstüne yoktur. Ancak kendini bu olayları çözme sonrasında da zora sokmadan bırakmaz. Günün birinde ünlü gangster  Cha Young-jae’nin kızı, Seung-hee’yi izleme görevi verilir kendisine. Yapması gereken okula bir öğrenci gibi girip, Seung-hee’ye yaklaşıp ondan babası hakkında bilgi almaktadır. Tabi onun gibi kafasına göre hareket eden biri için okula geri dönmek tek kelime ile felakettir. Ancak bu gizli görevi başarmak zorundadır.

Bu arada Cha Young-jae mafya tarafından da aranmaktadır. Bu sebepten dolayı kızının yanına pek yaklaşamaz. Chun Jae-in, Seung-hee’ye yaklaşırken onu peşinde olan mafyalara karşıda korur. Bu arada günlük rutin okul hayatı da şenlenmiştir. Tabi okul olunca işin içinde bir de meraklı öğretmeni gözlerini Chun Jae-in’den ayırmaz. Tabi görevinde bu meraklı öğretmen işlerini biraz aksatır,çete kavgaları da cabasıdır.

Ancak zaman ilerledikçe Chun Jae-in Seung-hee ile gerçekten arkadaş olmayı ister. Aslında işlerde yolunda gitmektedir. Bu kendi içine kapanık kızla yakınlaşmıştırda. Bu arada Chun Jae-in hem sınıf arkadaşı, hemde kapı komşusu olan yakışıklı Kang No-young’dan hoşlanmaya başlamıştır. Ancak aradaki yaş farkını düşünerek sürekli kendini geri çekmektedir. Bu arada Kang No-young’da Chun Jae-in’e yardım ederek Seung-hee’ye yakınlaşmıştır.

Günün birinde Seung-hee, mafya tarafından kaçırılır. Cha Young-jae’da mafya tarafından yakalandıktan sonra, Chun Jae-in her ikisini kurtarmak için olay yerine gider. Burada aslında olayların daha büyük olduğu anlaşılır. Mafya ile kapışmaya Chun Jae-in ile birlikte Kang No-young’da gelir. Orada anlaşılır ki Kang No-young aslında göründüğü kişi değildir.

Sıradan bir Kore filmi. Ne çok komik, ne çok duygusal, ne de çok aksiyon yüklü diyebilirim. Ancak İzlerken sıkmayan yine de çok boş vakitte izlenebilecek bir film.

Yönetmen: Park Gwang-choon (박광춘)

Senaryo: Lee Won-jae (이원재), Park Gwang-choon (박광춘), Seol Joon-seok (설준석)

Oyuncular:

Kim Seon-ah 김선아 … Chun Jae-in

Gong Yoo 공유 … Kang No-young

Nam Sang-mi 남상미 … Seung-hee

Ha Jeong-woo하정우

Park Sang-myeon 박상면

Noh Joo-hyeon 노주현

Linkler:

http://www.hancinema.net/korean_movie_She__s_on_Duty.php

http://en.wikipedia.org/wiki/She%27s_on_Duty

www.imdb.com/title/tt0456999/

5 Comments

  1. eğlenceli bir film. Tam çıtır çerezlik. Başroldeki hatuna hasta olmamakla beraber Gong için ölebilirim ^^’
    Lise forması bu kadar yakışır =) Sondaki süprizzz tam süprizdi gerçekten. Hiç uyanmadım film boyunca ben.

  2. La Fea

    Yani Gong YOO oynamasa izlemeyeceğim bir filmdi. Kim Sun Ah da şahene bir oyuncudur. Çok oldu gerçi izleyeli ama eh işte diyorum. O da oyuncuların güzel hatrı için :))

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: