Jin ping mei er ai de nu li / The Forbidden Legend: Sex And Chopsticks II

Bu film hakkında ne yazılır bilmiyorum. İlk filmi izlemedim ancak ikinci filmin ilk film ile paralel olabileceği düşüncesi var aklımda sürekli. Filmin Ming hanedanlığı zamanından kalma klasik Çin hikayesinden konusunu aldığı söylenmektedir.

Film dönemde yüksek sosyetenin, cinsel yaşamını anlatmakta. Ancak anlatım o kadar ilginç ki, filmi izlerken yer yer hayretler içine düşüyorsunuz. Bu arada belirtmek lazım ki, film hem oldukça komik hemde oldukça erotik. Hatta komik kısmı daha ağır basıyor diyebilirim.

Film soyluların cinsel hayatını anlatıyor diye giriş yapmıştık zaten. Filmin baş kahramanımız cinsel konuda uslanmaz akıllanmaz bir tiptir. Kendisinin yarım düzineye yakın eşi bulunmakla birlikte bunlara yenisini katmak için çabalamaktadır. Tabi akıllanmaz dostumuz, kendisi gibi soylu olan arkadaşının eşine kafayı takar ve onu elde etmek için çabalar. Bu amacına ulaşmak için, kendi eşini arkadaşına da verir. Tabi bu onun karısını sonsuza kadar elde etmek için yaptığı planın sadece başlangıcıdır ki adamı öldürür… Ardından gelen ilginç olaylar da cabası…

Her şeyden önce eğlenceli bir film. Erotik kısmı ardından geliyor. İlginç sahnelerin görülebileceği yer yer “o ha” denebilecek bir film… Mesela üstteki sahnede ben aynen öyle dedim… Hani şişer şişer de patlar mı? : )

Yönetmen: Man Kei Chin

Senarist: Hermit Sage

Oyuncular:

Tam Kon Chung Hua Zi-xu
Serina Hayakawa Lotus
Wai Kin Lam Simon Qing
Kin-Yan Lee Shaman
Sammuel Leung Bamboo
Winnie Leung Plum
Chi Hung Ng Wu Da-lang
Kaera Uehara Violetta / Pinky Li
Hikaru Wakana Moon

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1465840/

Yorumlar

“Jin ping mei er ai de nu li / The Forbidden Legend: Sex And Chopsticks II” için 5 yanıt

 1. La Fea avatarı

  Ya nereden buluyorsun böyle garip filmleri 😀 😀

  1. kişisel depresyon anları avatarı
   kişisel depresyon anları

   garip değil yahu oldukça eğlenceli bir film 🙂

 2. Tuğba avatarı

  Ben bunun ilkini seyrettim Goddess Artemis sayesinde. Hele başroldeki yeniyetmenin babası rolündeki tek gamzeli kahramanım Norman Chu’yu görünce nasıl da mutlu olmuştum (mutluluk nedenlerim gayet kolay anlaşılabilir :-p).
  İkinciyi bilmiyorum ama ilki kadar komikse seyretmeye değer.

 3. Tuğba avatarı

  Bu arada ulan yazacağım yazacağım günlerdir, tövbe yareppim nasıl bir tembellik dalgası sardıysa beni, kısmet bugüneymiş işte. 🙂

  1. kişisel depresyon anları avatarı
   kişisel depresyon anları

   bende ilk filmi izlemedim henüz. ama bu filmde oldukça eğlenceli ve komikti. nasıl anlatılır bilmem ki şimdi 🙂
   o tembellik bende de var çoğu kez yazmaya üşeniyorum. bloglara yorum bırakmakta cabası…

Siz ne düşünüyorsunuz?