Joogoonui Taeyang / Master’s Sun

Aslında Limit ile birlikte aynı günlerde izlemeye başladığım gerek süresi gerekse iş vakitlerimin elvermemesi sebebi ile bir çırpıda izleyemediğim dizilerden biri de Joogoonui Taeyang (주군의 태양) yada daha yaygın bilinen adıyla Master’s Sun. Öyle çok fazla Kore dizisi izlemedim ama sanıyorum ki 2013 yılının en iyi romantik komedi yapımı Joogoonui Taeyang. Eminim ki bir çok kişi benimle aynı fikirde olacaktır.

Tabi ben diziye başlamadan önce şöyle korku gerilim de içersin diye araştırmaya başladım. Yeni olsun, korku olsun, gerilim olsun, yani olsun da olsun. Dizinin kadrosuna da baktığımda So Ji-sub ve Gong Hyo-jin‘i görmek diziye başlamam için başlıca nedenlerdi. Tabi sürekli tanıdık olarak karşıma çıkan yan karakterleri de saymıyorum.

Dizi çok çok iyi diyemeyeceğim ama oldukça eğlenceli. İzlerken sizi sıkmıyor. Olay örgüsü oldukça başarılı. Ana hikayede olacakları bilseniz de araya giren hayaletli yan hikayeler benim zevk almamı sağladı.

Oyunculuklar yine güzeldi. Askerden sonra sanıyorum So Ji-sub’ın ilk çektiği filmdi bir deri bir kemik kalmış çocuk. Acil kilo alması lazım bence. Dizinin en güzel ve bence en sempatik kızı da Kim Yoo-Ri’nin canlandırdığı Tae Yi-Ryung karakteriydi bence.

Romantik bir hikaye olması sebebiyle yine karşımızda aynı hikaye var. Zengin oğlan fakir kız hikayesinin bir başka versiyonu karşımızda ve Kore dizilerine özgü yapıda. Bundan farklı bir şey beklememek lazımda zaten. Ancak bu dizide kötü kadın diyeceğimiz bir karakter yok. Sona doğru çıkıyor ama pek bir etkisini göremiyoruz.

Tae Gong-shil hayaletleri görebilen ve onlara yardım etmek zorunda kalan genç bir kızdır. Bu yetisine yoğun bakımda kaldığı yıllar sonrasında uyanmasıyla kavuşmuştur. Ruhlar onu bir türlü rahat bırakmazlar. Tae Gong-shil’de eli mahkum onlara yardım eder. Yine böyle bir günün gecesinde Tae Gong-shil yolda geçen bir arabaya el sallar. Arabanın şoförü arabayı durdurur. Tae Gong-shil içeri girer. Arabanın içince King adlı alış veriş merkezlerinin başkanı Joo Jоong-won vardır. Joo Jоong-won, Tae Gong-shil’i pek sallamaz ama Tae Gong-shil, Joo Jоong-won’a dokunduğunda hayaletlerin ortadan kaybolduğunu keşfeder.

Bu dakikadan sonra Tae Gong-shil hayaletlerden korunmak için Joo Jоong-won’un etrafında dolanmaya başlar. Ona daha yakın olabilmek için Joo Jоong-won’a durumu açıklar. Bu duruma başlarda inanmayan Joo Jоong-won daha sonra yardımcı olarak onu yanına alır. Joo Jоong-won’un amacı yıllar önce bir fidye davasında ölmüş kız arkadaşına ulaşmaktır. Tabi bu esnada Joo Jоong-won’la maceradan maceraya atlar.

Joo Jоong-won’un babası tarafından peşine takılmış ve Krallık’ta güvenlik müdürü olan Kang Woo’da Tae Gong-shil’in hakkında bilgi almak için ona yaklaşır. Tabi her iki erkekte Tae Gong-shil’e aşık olur. Bu sırada Krallık’ın reklam yüzü olan manken Tae Yi-Ryung’da Kang Woo’ya aşık olur. Tae Gong-shil ile Tae Yi-Ryung ise eski okul arkadaşlarıdır ama Tae Yi-Ryung, Tae Gong-shil’i kıskanmaktadır.

Hikaye bu şekilde devam ederken belirttiğim gibi her bölümde bir konuya değinilmesi ve yeni bir hikaye olması sebebi ile dizinin izlenimi daha rahat oluyor. Dizide beğenmediğim kısım ise finalleriydi. Sanki mutlu son olmayacakmış gibi iki karakteri yurt dışına sürmek, ana hikaye bitmişken onları sırf aksiyonlu buluşturmak için bölüm uzatmak bana anlamsız geldi.

Özetlemek gerekirse, keyifli bir diziydi. Meraklıları kesinlikle izlemeli ancak Kore dizilerine merakınız yoksa çokf azla bir şey vereceğini sanmıyorum dizinin.

Yönetmen: Jin Hyuk

Senaryo: Hong Jung-EunHong Mi-Ran

Oyuncular:

So Ji Sub Joo Joong Won / Joo-goon
Gong Hyo Jin (Kong Hyo-Jin) Tae Gong Shil / Tae-yang
Seo In Guk Kang Woo
Kim Yoo Ri Tae Yi Ryung
Choi Jung Woo Kim Gwi Do
Park Hee Bon Tae Gong Ri

Linkler:

 http://www.imdb.com/title/tt3184674/

 http://en.wikipedia.org/wiki/Master’s_Sun

http://wiki.d-addicts.com/Master’s_Sun

http://asianwiki.com/The_Master’s_Sun

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: