Jue ming pai dui

2009 Tayvan yapımı korku filmi Jue ming pai dui. Tabi şiddet öğelerini korku olarak tanımlıyorsak. Film için çok kötü diyemeyeceğim. Türdaşlarını aratmıyor. Hikaye belli bir zemine oturtulmaya çalışılmış. Bu tür filmlerde gördüğümüz abartı sahneleri bu filmde gördüğümü söyleyemeyeceğim. Çok etkili olmamakla birlikte izlenebilir bir film.

Wade zengin bir iş adamını şoförüdür. En büyük hayali ise iyi bir araba ve zengin olmaktır. Bir gün patronunu arabasında biri ile sevişirken görür. Patronu bu durumdan kimseye bahsetmemesini söyler. Ona sus payı olarak ta özel bir eğlencenin davetiyesini verir. Wade kendisini patronunun kuzeni olarak tanıtacaktır. Oradaki harcamaları da bedava olacaktır.

Wade gizli yere gelir. Her şey iyi ve güzel gitmektedir. Burada kendisi de havaya girmeye başlamıştır. Orada herkes onu zengin olarak tanımaktadır. Kendisi gibi zengin kişilerle tanışır. Bu gecenin bir diğer özelliği ise insanlar istediklerine kavuşacaklardır. Wade  ve orada tanıştığı Richard, Hitomi, Holly, Lin bu hediyeleri kazanır ve onları hediyeleri için ayrı bir yere alırlar.

Hediyelerini alanlar mutludur ancak işler bu dakikadan sonra biraz değişir. Aslında her biri bir oyunun içindedir. Her biri bir başka zenginin yerine geçmiştir ve zenginler bu sebepten dolayı onları cezalandırırlar. Wade,  Richard, Hitomi, Holly, Lin bu dakikadan sonra hayatta kalma mücadelesine başlarlar.

Film için çok kötü diyemeyeceğim. İyi diyebiliriz hatta. Ancak filmi izlerken bir şeylerin eksik olduğunu hissediyorsunuz. Efektler abartı değildi. Filmde bol bol kan vardı. Dediğim gibi korku filmi yerine konacak bir film değil. Ancak şiddet içerikli filmleri sevenlere iyi gelecektir.

Yönetmen: Kevin Ko

Senaryo: Carolyn LinSung In

Oyuncular:

Liz Yang
Kırmızılı kadın
Lene Lai
Dansçı Kız
Jerry Huang
Başkan Yang
Bryant Chang
Wade Chen
Maria Ozawa
Dana
Julianne Chu
Hitomi

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1229821/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?