Jurney to Promethea

Film 2010 yılında televizyon filmi olarak çekilmiş. Tabi fantastik olması sebebi ile de izlenecekler arasında yerini almıştı. Belirtmem gerekir ki ne hikaye, ne görsellik ne de oyunculuk kesinlikle tatmin etmiyor. Ne olacağını başından beri tahmin edebiliyorsunuz. Film size ekstra aksiyon ve zevk sunmuyor. Sen dakikalık süresi sonunda ne yaptım ben diyebiliyorsunuz. özetle izlenme zevki sıfır bir film.

Bu arada kimsesiz Gydro’da Promethea ya kardeşi ile birlikte ilerler. Yolda bir büyücü ile karşılaşır ve büyücü onun seçilmiş biri olduğunu söyler. Yolda karşılaştıkları bir adamla dost olurlar adam ona dövüş tekniklerini öğretir. Bu sırada zulüm gören bir kraliçe kurtarıcıyı aramaktadır. Tesadüfen Gydro ile karşılaşırlar.

Güçlerini birleştiren ekip acımasız krala karşı koymak için hareket etmeye başlar. Bu sırada kralın adamları tarafından saldırıya uğrarlar. Bu onlar için zor bir yolculuktur. Yolculuk esnasında bir çok kişi ile savaşmak ve onları öldürmek zorunda kalırlar. Gydro ise seçilmiş kişi olduğunu düşünmemektedir.

 

Aralarında konuşurlarken efsaneden bahsedilir. İnsanların özgürlüğü hakkında sözleşme yapan bir duvar ustasından bahsedilir. Bu kişi Gydro’nun hayallerinde bölük pörçük yer alan babasıdır. Gydro hem babası hakkındaki gerçekleri hem de seçilmiş kişi olduğunu bu şekilde anlar.

Film Promethea’nın efsanede olduğu gibi özgürleşmesi ile sona erer. Burada gördüğümüz basit senaryoda tüm fantastik film öğeleri kullanılmış. Seçilmiş adamın kullanacağı kılıç, kötü kral, büyü vs. Film bu konuda bizi pek şaşırtmıyor. Dövüş sahneleri ve özel efektlerde oldukça basit. Çayırlık bir alana üç kişi salmışlar krala karşı savaş bu şekilde yapılıyor.

Özetlemek gerekirse film hiç bir özelliği olmayan, televizyon filmi olmasına rağmen televizyonda da izlenemeyecek bir film. Hakkında yazılacak fazla bir şey yok. Ama erkek izleyenler için hatunlar fena değildi diyebilirim. Uzak durun bir buçuk saatinize yazık etmeyin derim.

Yönetmen – Senaryo: Dan Garcia

Oyuncular:

Drew Rin Varick Gydro
Billy Zane King Laypach
Marcelle Baer
Harin
Drew Battles
Grado
Gabe Begneaud
Draden
Karen Bramen
Fortune Teller
Joanna Cole Battles
Mother

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1460639/

http://en.wikipedia.org/wiki/Journey_to_Promethea

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: