Kämpfer

Kämpfer (けんぷファー Kenpufā)

Animelerde gözüme çarpan şeydeAlmanca isim verme olayı. Gerçi bana mı denk geliyor hep bilmem ama Kämpfer Almanca’da Savaşçı anlamına geliyor. Kämpfer uzun zamandır izlenmeyi bekleyenler arasındaydı. Bu gece fevri davranıp animenin ilk bölümünün ilk sahnesine aldanarak izlemeye başladım. İki tane güzel hatun birbiri ile savaşıyordu bundan güzel ne olabilirdi ki? Tabi bölümler birbirini kovalayınca sabahı etmek şart oldu.

Natsuru Kampfer’e dönüşürken…

Kämpfer’in temellerini Toshihiko Tsukiji atmış. Daha sonra Yasuhiro Kuroda bunu ekranlara taşımış. Aslında iyide yapmış. Anime tam anlamıyla kültür elçisi gibi. Bir kızım müzikler orta doğu esintisine sahip. Esinti demeyeyim direkt Fairuz’dan alınmış. Eh isimler Alman, bu nasıl bir karışımdır bilinmez.

Mishima Akane ve Orjinal Natsuru

Kısaca konuya deyineyim. Lakin işin içine fazla girip izlemeyenleri gereksiz fikir bombardımanına tutmayayım. Ancak bu çok eğlenceli anime her şartta izlenilebilir kanımca. Senō Natsuru lisede ikinci yılı olan kendi halinde sıradan bir öğrencidir. Hiç bir özelliği yoktur, ancak bir sabah uyandığında kendinde bir farklılık hisseder. Kalçası, göğüsleri büyümüş, mükemmel vücuda sahip bir kız olmuştur. Bunun sebebini anlayamaz ancak gördüğü rüya ve konuşan bağırsakları dışarıda oyuncağı ona durumu izah etmeye çalışır. Natsuru, Kämpfer olarak seçilmiştir ama şöyle de bir durum vardır, Kämpferler sadece kadın olabilmektedirler. Bu sebepten dolayı Kämpfer bileziğini takan kişi, savaş durumunda bir kadına dönüşmektedir.

Sakura Kaede, Senō Natsuru, Mishima Akane, Sangō Shizuku

Natsuru, bu duruma alışmaya çalışırken bir başka Kämpferin saldırısına uğrar. Bu durum da tam platonik olarak aşık olduğu Sakura Kaede‘nin yanında olur. Natsuru Kaede’yi korumak için oradan uzaklaşır. Başka bir Kämpferin saldırısına uğradığı içinse dönüşür. Ona saldıran ise Mishima Akane’dir. Normalde kütüphane görevlisi olan bu kız sessiz sakin ve içine kapanıktır ama dönüşüm sonrasında ağzı bozuk sert birinden farksız olur. Natsuru, Mishima ile dövüşmeyi reddeder. Sonra fark ederler ki ikisi de mavi bilezik takmaktadırlar, yani müttefiktirler.

beyaz saçlı olan ise Kondō Mikoto

İçerinde bulunduğu durumu çözmeye çalışırken, bir başka saldırıya uğrarlar. Saldırıya uğradıkları kişi güzel, akıllı, öğrenci konseyi başkanı Sangō Shizuku‘dan başkası değildir ama bu kez bir sorun vardır, Shizuku kırmızı bileziklidir yani düşmandırlar. Natsuru ve Mishima onu sıkıştırır ancak Natsuru, Kaede’ya bir şey yapmaması konusunda Shizuku’yu serbest bırakır.

Bu saatten sonra Shizuku okuldaki tüm yetkilerini kullanarak Natsuru’dan intikam almaya başlar. İşte bu kısımda da eğlence başlamaktadır. Bu grup içlerinde bir çekişme ile kaynaşır. Çekişme konusu ise elbette Natsurudur.

Şöyle ki, Erkek Natsuru, Kaede’ye aşıktır. Kaede ise kendisini sürekli koruyan kız Natsuru’ya. Tabi bu arada Mishima ve Shizuku’da erkek Natsuru’ya aşık olmuştur ve kendileri de bir Kämpfer olduğu için Natsurunun durumunu bilmektedirler. Bu arada bu ekibe Natsurunun çocukluk arkadaşı Kondō Mikoto‘da katılır ve bu kızlar arasında Natsuru çekişmesi başlar. Natsuro’da her  zamanki gibi saf ve bir şeyden anlayamayan genç bir erkektir.

Tabi anime bu aşk meşk olayları ile seyrederken aslında Kampferin kim oldukları niye savaştıkları konusunda büyük bilgilere ulaşırlar. Tabi iki düşman Kampfer, barış ilan edince modelatörler ortalığı karıştırmak için bir de beyaz Kapmferler ortaya çıkar. Modelatörler kim mi? Eh animeyi izlemek lazım.

işte Shizukucuğum…

Bu arada Yuukocuğum kadar olmasa da Shizukuda favorilerim arasına girdi. Bir yerde Natsuru’nun yerinde olmak isterdim yani…

Linkler:

http://en.wikipedia.org/wiki/K%C3%A4mpfer

http://www.anime.gen.tr/animetanitim.php?id=2164

http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=10861

Sangō Shizuku

5 Comments

 1. exelar

  kızların 3 üdü natsuruyu hak ediyo 😀 neyse
  çok uzun zamandan beri belirli aralıklarla izliyorum kampfer i
  her izlemeye başladığımda mutlaka bitiriyorum 4-5 saate denk geliyo bitmesi
  her seferinden bişi kaçırmış olduğumu ümit ediyorum
  çünki 12. bölümde anlayamadığım şeyler oldu.
  dişi natsuru ve erkek natsuru ufak kızlarına hikaye okuyolar
  bu hikayede geçen kampfer lar sanırım.
  bu ikisi moderatörler midir acaba ?
  sakura nın görevi nedir burda onuda anlayamadım.
  yani senin anlayacağın bende 12. bölümde iple koptu, eğer bişi anlayabildiysen yazarsan sevinirim. ha şuda olabilir
  önceki bölümlerde kaçırdığım bişi vardır 12. bölümde toparlanır hepsi
  kısa kısa özet geçersen hepsini sevinirim…
  ayrıca shizuku ya bende bayılıyorum
  ne istediğini bilen bi hatundan daha iyi ne olabilirki 😀
  cürretkar olması natsurulu sahnelerde beni benden alıyo xD
  keşke türkler de böyle diziler yapabilse
  en azından televizyonda yayınlayabilse, ama nerdeee

  • kişisel depresyon anları

   merhaba, bu ayrıntılı yorum iç’n teşekkür ederim, öncelikle…
   bu anaimeyi uzun süre önce izlediğim için ayırıntılı olarak aklımda kalan bir şey yok. modelatörler gizlenmiş ve kim oldukları belli değildi. ancak ben o dişi ve erkeğin de olduğunu düşünmüyorum çünkü hikaye farklı arayışlar içerisinde geçiyordu. kimin kiminle oynadığı belli değildi.
   Animenin ikinci sezonu ile ilgili bir bilgi bulamadım. Sanıyorum beklenen gişeyi yapmadı ki yarında kestiler. hikayede çok boşluklar vardı… ancak herhangi bir şey söylemek için mangayı okumak lazım….

 2. exelar

  koreden ve japonyadan arkadaşlar buldum, orda araştırtıyorum bunun 2. sezonu ve hikayeyi ama hala bişi çıkmadı.
  bu izleyici kitleye yapılırmı bu ya T.T
  yazık bize T.T
  elfen lied ta da aynı şey oldu zaten T.T

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: