Karanlıktan Korkma (Don’t Be Afraid Of The Dark) (Tanıtım)

Bu gün hangi filmi yazsam zamanım da yok diyordum ki, posta kutumda bir tanıtım postası gördüm. Hemen araya sıkıştırayım dedim. Filmimizin adı başlıktan da görülebileceği gibi, Don’t Be Afraid Of The Dark. Disney yapımı bir korku filmi karşımızda. Disney’de korku filmlerine el attı ya diyecek bir şey yok. Ancak Disney korkuları bize ne getirir bilmiyorum. Önce tanıtım metnini bir okuyalım.

Sally Hurst (Bailee Madison), yalnız, içine kapanık bir çocuktur. Babası Alex (Guy Pearce) ve babasının yeni kız arkadaşı Kim (Katie Holmes) ile birlikte restore ettikleri 19. yüzyıldan kalma bir malikanede yaşamak üzere Rhode Island’a yeni gelmiştir. Genç kız büyük malikaneyi araştırırken, yüz yıl önce orayı yapan kişinin ortadan kaybolmasından beri rahatsız edilmemiş gizli bir bodrum katı keşfeder. Sally, kendisini gizemli evin dipsiz derinliklerine çekmeyi planlayan eski zamanlardan kalma yaratık ırkını farkında olmadan serbest bırakır. Karanlığa gizlenmiş kötülük hepsini yok etmeden önce Sally, Alex ve Kim’i bunun bir hayal ürünü olmadığına ikna etmek zorundadır.

Sizin de okuduğunuz gibi film bize konu olarak farklı bir şey vermiyor. Yani yine konuyu ısıtıp ısıtıp bize sunmuşlar. Zaten film 1973 yapımı televizyon filmi uyarlaması. Ancak senaryoda Guillermo del Toro yu görmek ister istemez insanı heyecanlandırıyor. Görsellik ve oyunculuk hakkında bir şey diyemeyeceğim izlemeden. Ancak korku meraklısı olarak, filmi izlemeden geçmeyeceğimi söylemek isterim.

Filmin fragmanına bu (https://filegen.com/getfile/?8C0F4F96ADF8C7E910) linkten ulaşabilirsiniz.

Yönetmen: Troy Nixey

Senarist:

Guillermo del Toro
Matthew Robbins
Nigel McKeand (1973 yapımı)

Oyuncular:

Guy Pearce Alex Hirst
Katie Holmes Kim
Bailee Madison Sally Hirst
Alan Dale Jacoby

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1270761/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: