Khamoshiyan

Arada bir Hint filmlerine takıyorum. Takıldığım zamanlarda iyi filmlerin yanı sıra korku filmleri de dikkatimi çekiyor. Yine böyle bir akşam Hint korkusu izleyeyim dedim ve Khamoshiyan’a rastladım. Khamoshiyan öyle çok sükse yapmış bir film değil. Zaten bir yerde film biraz da sıkıyor.

Ben Hint korku filmlerindeki hikayeleri seviyorum. Öyle izleyipte hikayesini beğenmediğim bir film çıkmadı. Artık bu Hint kültürünün gizeminden midir nedir bilmiyorum. Bu hikaye de bana fena gelmedi ama film fena halde Amerikan sinemasından etkilenmiş. Bir de ana karakter oldukça itici bir tipti sanırım filmi pek beğenemedim. Hatun kişisine lafım yok.

Jaidev eski sevgilisi tarafından terk edilmiş onun kahrıyla yaşamaktadır. En son eski sevgilisi tarafından geri dönülmeyecek bir şekilde terk edildiğini anlayınca kendini yollara vurur. Amacı hem bir kitap yazmaktır hem de sevgilisini unutmaktır.

Küçük bir kasabada bir otele yerleşir. Oteli Meera adında genç güzel bir kadın tek başına işletmektedir. Kadın kocasının hasta olduğunu ve bütün işleri ile kendisinin ilgilendiğini söyler. Jaidev ve Meera arasında bir süre sonra yakınlaşma olur. Ancak bu yakınlaşma da bazı sorunları beraberinde getirir. Meera’nın kocası aslında ölmüştür ama o kocasını odada tutmaktadır. Bunun sebebini ve hayat hikayesini Jaidev e anlatır.

Jaidev aşık olduğu kadını bu evden kurtarmak için tanıştığı birinden yardım ister. Meera’nın kocası aslında şeytana tapmaktadır ve cinayetler işlemektedir. Meera’da onu bu sebepten dolayı öldürür ama adamın ruhu evde kalır ve Meera’yı esir alır.

Film görsel olarak tatmin etmiyor ama bir korku filminde kelebeklerin kullanılması bana ilginç geldi. Hikayenin altı biraz daha doldurulsa daha iyi bir şeyler çıkardı ortaya. Ve müzikler… Müziksiz olmaz ama çok tatmin edici değillerdi. İzlemeseniz olur bence.

Yönetmen: Karan Darra

Senaryo: Vikram Bhatt

Oyuncular:

Gurmeet Choudhary
Jaidev
Ali Fazal
Kabir
Sapna Pabbi
Meera
Debina Choudhary
Simran

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt3886444/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: