Kilink İstanbul’da

Kilink serisinin şüphesiz en meşhur filmlerinden olan Kilink İstanbul’da Kilink efsanesini son filmi. Tabi son filmin adı itibariyle “peki Kilink daha önce neredeydi?” diye bir soru sorabilirsiniz lakin orası biraz muallakta. Filmin senaryosu Çetin İnanç, yönetmenliği ise Yılmaz Atadeniz‘e ait.
Film Kilink'in mumyalanmış bir şekilde tabuttan çıkmasıyla başlar. Sevgilisinin de başlarında bulunduğu çete elamanları Kilink'e kocaman bir şırıngayla birşeyler enjekte eder ve aniden Kilink canlanır. Hemde hiper aktif bir şekilde. O esnada planlar yapılmıştır zaten. Kilink'in istanbul'a gelme amacı Prof. Hulusi'nin bulduğu formülü ele geçirmektir.
Prof. Hulusiinin evine gizlice girer ve hizmetçisini öldürüp onun kılığına girer. Daha sonra Prof. Hulusi'yi de öldürür ve formülü çalar. Ancak çaldığı formul formulun bir kısmıdır. Kilink formulu kafasına takmıştır bu yüzden Prof. Hulusinin ailesini kaçırarak onlardan formulun geri kalanının yerini söylemelerini ister.
Bu arada Prof. Hulusi'nin oğlu babasının mezarını ziyaret edip, intikam yemini ederken birden bire ortada ak sakallı bir dede belirir. Ona yardım edeceğini, sihirli kelimeyi söylediğinde herkül kada kuvvetli olacağını söyler. Hatta uçabilecektirde. Bir şartı vardır ama kimsenin yanında bu kelimeyi söylemeyecektir ve Kilink'i yok edip babasının intikamını alacaktır. Sihirli kelime ise "Şazem".
Orhan sihirli kelimeyi söylediği zaman bir patlama olur, dumanlar çıkar ve Orhan'ın yerine süpermen benzeri kostümlü bir adam gelir. Bu saatten sonra da Kilink ve Uçan Adam kapışması başlar... Malesef filmin sonu yok. Aslında var de film bozulduğu için filmin sonunu fotoğraflar eşliğinde slayt yapmışlar. Bu konu yorumsuz...
Oyouncular:
Irfan Atasoy ... Orhan 'Uçan Adam'
Pervin Par ... Gül
Muzaffer Tema ... Prof. Cemil
Suzan Avci ... Kilink's Lover
Hüseyin Peyda ... Polis Amiri
Sevinç Pekin
Mine Soley ... Profesörün sekreteri
Ergun Köknar
Feridun Colgecen ... Prof. Maxwell
Hüseyin Zan ... Oski
Mete Mert
Enver Dönmez
Linkler
http://www.onarfilms.com/index.php
http://www.imdb.com/title/tt0292053/
http://www.superheroeslives.com/internationals/kilink_istanbul%27da_(1967).htm

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?