Killer Klowns from Outer Space

1988 yapımı Killer Klowns from Outer Space (Uzaydan Gelen Katil Palyaçolar) filminin yönetmen koltuğunda Stephen Chiodo var. Bu nasıl palyaço düşmanlığıdır ki palyaçoları katil yapıp bunları bir de uzaydan getirmiş film ekibi. Tamam bende pek haz etmem kendilerinden ama hiç böyle derin bir fanteziye girmemiştim. Velhasıl kelam film isminden de anlaşılacağı gibi uzaydan gelen katil palyaçoları anlatıyor.

Film oldukça eğlenceli kesinlikle izlerken sizi şaşırtmıyor. Eğlenceli desem de kahkahalara boğulacağınızı düşünmeyin. Dönemin B-movie’lerine iyi bir örnek. Fazla sorgulamadan sakince izlediğinizde zevk alıyorsunuz. Sorgulamaya başladığınızda da zaten film film olmaktan çıkıp işkenceye dönüyor.

Bir grup genç kız arkadaşları ile toplanmış manzaralı bir parkta eğlenmektedirler. Yanlarına okuldan arkadaşları olan ancak aptal olan iki çocuk gelir. Bunlar dondurma satmaktadırlar. Tabi ekip onları mekandan kovar. Kendileri eğlenmelerine devam ederken gök yüzünden bir cisim dünyaya iniş yapar. Debbie Stone ve erkek Mike Tobacco’da bu duruma şahit olur. Debbie’nin isteği ile Mike düşen bu şeyi görmeye gider. Ancak gittikleri yerde bir uzay gemisi yerine bir sirk çadırı bulurlar. İçeri girer ve bakınmaya başlarlar. Burada pamuk şekeri ile kaplanmış insanlar ve onları kovalayan yaratık palyaçolar görürler.

Debbie ve Mike oradan kaçarlar ve polise giderler. Tabi eski kafalı polis onlara inanmaz. Üstüne üstlük Debbie’nin eski sevgilisi ve polis olan Dave’de onlara inanmaz. Zaten adam Mike’e de kıl olmaktadır. Debbie’yi eve bırakırlar ve ikisi uzaylıları aramaya koyulurlar. Bu sırada uzaylılar ekip halinde dağılmış ve kasabayı işkal etmişlerdir. İnsanları pamuk şekeri ile kozalayarak onları gemilerine taşırlar. Tabi onları kurtaracakta Bizim küçük ekiptir.

Filmde her türlü klişe bulunmakta. Palyaçolar klasik palyaço tavırlarını korumakla birlikte garip dişleri sayesinde onların uzaylı olduğu vurgulanmış. Tabi katillerin palyaço olması sebebi ile eğlenceli sahneler de ortaya çıkmış. Tabi filmden aklında ne kaldı diye sorarsan garip palyaçolardan başka bir şey yok. Bir de mısır patlaklarının evrim geçirip yaylı ama saldırgan palyaçolara dönüşmesi. Tabi garip olan şeylerden biri de bildiğin yaratığa benzeyen palyaçoların ağızların kapattıktan sonra sempatik tavır takınıp insanları kandırması… dedim ya sorgulamamak lazım yoksa işin içinden çıkılmaz.

Özetlemek gerekirse, benim gibi B-movie ve abuk sabuk film hayranıysanız izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Aksi taktirde kimse kimsenin canını sıkmasın. Gerekirse uzaydan gelen katil palyaçoları çağırırım.

Yönetmen: Stephen Chiodo

Senaryo: Charles ChiodoStephen ChiodoEdward Chiodo

Oyuncular:

Grant Cramer
Mike Tobacco
Suzanne Snyder
Debbie Stone
John Allen Nelson
Dave Hanson
John Vernon
Curtis Mooney
Michael Siegel
Rich Terenzi
Peter Licassi
Paul Terenzi

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0095444/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?