Koihime Musou

恋姫†無双, Koihime†Musou, Koihime†Musō

Kısa sürede izlediğim animelerden biri Koihime Musou. Uzun zaman olmuştu zaten anime yazmayalı da. Bu şekilde de aradaki açığı kapayayım dedim. Kısa sürede izlediğimi söyledim ama hani öyle çok bayılıp bir an önce bitirmek amaçlı izlemedim. Anime çok beğenimi çekmese bölümlerin nasıl geçtiğinin farkına varamadım. Bu durumda aslında beğenip beğenmemek arasında kararsızım. Aslında boş zamanda eğlenceli vakit geçirilebilecek bir anime tabi erkekler için.

Anime Kannu’nun başından geçenleri ve yürüdüğü yolda edindiği arkadaşlıkları anlatıyor. Her bir bölümde yenir macera ve yeni arkadaşlıklar çıkıyor karşımıza. Anime Koihime†Musou adlı yetişkinlere özel oyundan uyarlama. Oyun ise, ünlü Çin edebiyatı klasiği Romance of the Three Kingdoms‘dan esinlenilmiş. Ancak bu kitapta yer alan karakterler ve anlatılan olaylar tamamen farklıymış. En başta animede karakterlerin tamamını bayan olarak görürken elbette ki kitapta bu şekilde değilmiş. Bu şekilde konuşuyorum çünkü kitap hakkında bir bilgim yok.

Animemize dönelim. Kannu’nun ailesi bir gece baskınında haydutlar tarafından öldürülmüştür. Eskilerden ise aklında sadece abisinin gözlerinin önünde öldürülüşü kalmıştır. O günden sonra kendi durumundakilere yardım etmek için and içmiş eşkıyalara karşı savaş açmıştır. Kannu yürekli ve güçlü bir savaşçıdır. Kısa zamanda da eşkıyalarla mücadelesinde üne kavuşmuştur. Herkes parlak siyah saçlı, güzel bu haydut avcısının ününü duymuştur.

Kannu, yolculuğu sırasında değişik kasabalara gider. Gittiği bir kasabada ise çocukların oluşturduğu bir çeteden şikayetçi olduklarını görür. Çetenin lideri ise Chouhi adında küçük bir kızdır.Chouhi ile Kannu’nun yaşadıkları aynıdır aslında. Her ikisinin ailesi de eşkıyalar tarafından öldürülmüştür. İkisi arasında bir yakınlaşma olur ve o günden sonra beraber yola devam ederler.

Tabi ilerledikçe bazı savaşlar ve yeni arkadaşlıklar doğar. Bu ilerleyişler esnasında iyi bir savaşçı olan Chouun da kendilerine katılır. Bu üçlünün ünü kısa sürede yayılır ve her bölümde kendilerine yeni arkadaşlar bulurlar.

Anime mevcut olduğu dönemin gerçeklerini mizahi bir dille anlatmaya çalışmış. Tabi animede bol bol göğüs, çıplaklıkta görmek mümkün. Fena olmayan aslında çok boş vakit yoksa zaman ayrılmayacak bir anime.

Yönetmen: Nobuaki Nakanishi

Linkler:

http://en.wikipedia.org/wiki/Koihime_Mus%C5%8D

http://www.anime.gen.tr/animetanitim.php?id=1605

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: