Kokoro Connect

Uzun zamandır anime yazmıyordum bu vesile ile anime yazılarının başlangıcı olur diye düşünüyorum. Kokoro Connect henüz ilk sezonunu bitirmiş bir anime. Şubat ayında sanıyorum ikinci sezon başlayacak. Anime okul ortamında geçmesine rağmen diğer türüne örnek animelerden biraz farklı.

Kokoro Connect ilginç bir konuya sahip. Bu ilginçlik animeyi ilk dakikalarından itibaren izlenilebilir kılıyor. Aslında sıradan bir okul animesi beklerken bununla karşılaşmama beni şaşırttı. Anime kendi içlerinde sorunları olan beş gencin okulda mevcut kulüplere katılmayıp bir kulüp kurmaları ile başlıyor.

Tam bu süreçte de garip olaylar olmaya başlıyor. Bu garip olaylar beş kişinin birbirlerinin bedenlerine girmesi ile başlıyor. Üç kız ikisi erkek bu grup beden değiştirmeye başlayınca önce ne olduklarını şaşırıyorlar. Daha sonra öğretmenlerinin bedeninde gelen Balon Sarmaşık adında biri onların ilginç bir grup olduğunu ve üzerlerinde bunun gibi testler yapacağını söylüyor. Tabi bu dakikadan sonra işler karışıyor.

Anime ilk bölümlerinde yani ilk beden değiştirme zamanında oldukça eğlenceli. Erkeklerin beden değiştirdiklerinde yaptıkları muziplikler eğlenceli bir izlenim sunuyor. Ama anime ilerledikçe biraz daha psikolojik dram halini alıyor. İşte bu süreç bol aksiyon ve eğlenceli bir şekilde başlayan animenin dozunun düşmesine sebep oluyor.

Her bir karakterin geçmişi, yaşadıkları ve şu anki durumları bize yansıyor. Birde gurup içerisindeki aşklar işin içine girince olaylar biraz meraklandırıyor ama komedi dozunun pek fazla arttığını söyleyemeyeceğim. Yani dram yönü ağırlıklı bir anime Kokoro Connect.

İlk sezon itibari ile bir çok soru işaretini de aklımızda bıraktı. Umut ediyorum ki yeni sezonda bu soru işaretlerini giderecekler. Bence animenin eğlence dozunu biraz daha arttırmalarında fayda var ya da gizem boyutunu arttırmaları gerek. Tabi Kokoro Connect’in çizgi romandan mangaya oradan da animeye uyarlandığını belirtmek lazım. Gidişar muhtemelen bellidir.

Yönetmen: Shinya Kawamo

Senaryo: Sadanatsu Anda (manga-kitap)

Seslendirenler:

Takahiro Mizushima Yaegashi Taichi
Aki Toyosaki Nagase Iori
Miyuki Sawashiro Inaba Himeko
Takuma Terashima Aoki Yoshifum
Hisako Kanemoto Kiriyama Yui
Toshiyuki Toyonaga .. Uwa Chihiro

Linkler:

http://kokoro-connect.com/

http://myanimelist.net/anime/11887/Kokoro_Connect

http://en.wikipedia.org/wiki/Kokoro_Connect

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?