Kolpaçino

Filmi iki ayrı açıdan yaklaşmak lazım. İlk olarak, son dönem komedi filmlerini göz önüne getirip, onları arasına koyarak, ikinci olarak ise, Şafak Sezer ve ekibinin çektiği filmler olarak. Filmi ilk açıklamaya göre eleştirmek gerekirse, gerek oyunculuk, gerek diyaloglar ve espriler bakımından oldukça başarılı. Ancak nedendir bilinmez, ekibin yaptığı filmlerin standart parlamasına sahip. Bu filmde öncelikle oyunculuk konuşturulmuş diyebilirim.

İkinci olarak ele alırsak, ekibin filmlerinde de bu film ayrı bir yere sahip. Evet bazı sahneler Kutsal Damacana’yı aratmamış ancak genel anlamda bakıldığında diğer filmlerden daha iyi bir oyunculuk görüyoruz. Tabi sinema olarak baktığımızda film eğlencenin ötesine geçmiyor. Bir kaç sahnenin hakkını yememek lazım gerçekten gerçekçi ve sağlam performanslar gösterilmiş.

Ancak kurguda, senaryoda eksikler yok değil. Film ilk anlarından itibaren durgun geçiyor izlenir mi diye soru işaretleri bırakıyor akılda, ilerleyip olaylar alevlenmeye başladığında ise yaşanan aksiyon hiç durmayacakmış hissi veriyor size. Ortalarda yaşanan bu yükselişe oranla final ise sönük oluyor.

Film senaryosunda ekstradan hiç bir şey yok  Klasik bir konu. Mafyadan para indiren, bir torbacı, hayatını kurtarmaya çalışırken zengin arkadaşını da kullanarak evinde kumarhane işletmeye başlar. Tabi evde mafya çatışması çıkınca olaylar iyice karışır. Bizimkiler kıçlarını kurtarmaya çalışırlar.  Boş zamanda izlenebilecek, hiç bir şey beklenmeyip gülünebilecek bir film…

Yönetmen: Atil Inaç

Senaryo: Kaan Ertem, Suat Ozkan ,Safak Sezer

Oyuncular:

Safak Sezer Ozgur
Aydemir Akbas Sabri
Ali Çatalbas Tayfun
Ali Sürmeli Ates
Hakan Ural Sirri

Linkler:

www.kolpacino1.com (site casus yazılım uyarısı vermekte)

www.imdb.com/title/tt1523486/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?