Korku cumhuriyetine hoş geldiniz..

Bu gün sokaklar bir boş. Dün de boştu. Malum dün Taksim’de de bir bomba patladı. Ne kadar doğal bir olay değil mi bu?! Ama ne diyor devlet büyüklerimiz, terörü kınıyoruz, boyun eymeyeceğiz, Ferhat Göçer konserine artık başka zaman gideriz diyerek, en üzgün yüz ifadelerini takınarak karşımıza çıkıyorlar. Başbakanlık önünde yok kapatılırken iç sokak ileride halkın kalabalık olduğu yerde hiç bir resmi memura rastlayamıyorsunuz. Şimdi burada benim kıçım daha daha kıymetli imajı mı yaratılıyor? Elbette bir resmi kurumun yakını ve ya içinde böyle bir durum olması tamamıyla hükümetin güvenini sarsar. Gerçi ne kadar kaldı o güven bu tartışılır. Lakin bu durum hala onlardan medet uman bir kesimin de desteğinin çekilmesi anlamına gelir.

Peki halk ne yapıyor, daha düne kadar ileri demokrasiden, özgürlükten bahsederken, demokrasinin çıkmaza girdiği, özgürlüklerin evin kapısı ardında kaldığı bir ülkede özgürlüğün tadını çıkarıyor. Sokaklar boş, tek eğlenceleri AVM’ler boş. Peki bu durum ne kadar sürecek? Belki bir kaç gün, belki bir kaç ay, belki de bir kaç yıl. Şu da bir gerçek ki bir sure sonra herşey normal olacak. İnsanlar her zaman ki gibi sürekli bize aşılanan fıtrat, mukadderat, kader olaylarıyla bugün de götü kurtarmanın mutluluğunu yaşayacak.

Peki bunlardan ders almayı biliyor muyuz? Elbette hayır. Zaten ders alsak bunlar başımıza gelmedi. Hatırlarsınız ya seçimlerden önce ortaya çıkacak toroslardan bahsedilmişti merak ediyorum bundan daha kötü olabilir miydi? Yalnız burada eksik bir tanımlama yapılmış, kazanırsak bombalar patlar kısmını eklememişler.

Tabi burada topu hükümete atmak haliyle doğal bir olgu. Lakin bu olup biten sadece hükümetin, iktidarın değil, o iktidarsız kalanların da suçu. Niye varlar diye soruyorum bazen kendime.

Şimdi ne olacak peki? Bunu kestirmek kolay ama dile getirmek zor. Muhtemelen biz daha çok ölmeye devam edeceğiz. Sonra lanet okuyacağız. Kaç milyon kişiyiz üç beş ölmüşüz ne olacak?!! Çok merak ettiğim bu konuda ne yapılacak…

Benden tavsiye evimizin bir  köşesine kiler açın ve yiyecek içecek stoklayın. Yakında milletçe şu belgesellerde ki kıyameti bekleyen manyaklara döneriz. Zaten paranoya hat safhada. Bu bir yerde iyi bir yerde kötü. İnsanları bu şekilde kontrol etmek daha kolay ama o dikilen binalar, AVMler, nasıl iş yapacak? Kendi kazalarına zarar.

Görelim bakalım …

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: