Kuch Kuch Hota Hai

Artık ben mi izlediğim filmlerden zevk almıyorum yoksa farklı olanlar da mı sıradan gelmeye başladı bilmiyorum. Sırf bu sebepten dolayı sanıyorum eski film izleme oranımı düşürdüm. Elbette bir çıkış olacak o zamana kadar böyle tek tük filmlerle idare ederim sanıyorum.

Klasik bir Hint filmi karşımızda her anlamı ile. Eğlencesi, dansları, çekim açıları, müzikleri hatta konusu ile. Rahul  Anjali ile çok yakın arkadaştır. Yedikleri içtikleri ayrı gitmez. İki genç St. Xavier Akademisinde okumaktadırlar. Her ikisi de okulun en gözde öğrencileridir. Aslında her ikisi de gerçek aşkı aramaktadır. Günün birinde okul müdürünün kızı Tina, Oxford’u bırakarak, St. Xavier Akademisi’ne gelir. Kız Anjali’nin tam zıddıdır. Geldiği andan itibarende okulda çok popüler olur. Okul müdürü de kızını bu iki haylaza emanet eder.

Tabi Rahul Tina’yı görür görmez aşık olur ne yapar eder Tinan’nında kalbini kazanır. Ancak yakın arkadaşının gittiğini hisseden Anjali’de Rahul’e karşı bir takım duygular beslediğinin farkına varır. Tüm cesaretini toplar ve Rahul’e aşkını itiraf etmeye gider. Ancak kendini yakın arkadaştan farklı görmeyen Rahul ona Tine’ya olan hislerinden bahseder. Anjali tamamen yıkılmıştır. Anjali ani bir kararla okulu ve şehri terk eder. Amacı yaşadığı acıyı unutmaktır. Tina her ne kadar bu olaya sebep verse de Rahul bir anlam veremez.

Aradan yıllar geçer Tina ve Rahul evlenirler ve bir kız çocukları olur. İsmini Anjali koyarlar. Anjali’nin doğumundan hemen sonra Tina vefat eder. Ancak Tina ölmeden önce kızına verilmek üzere sekiz mektup yazmıştır. Bu mektupları ölmeden önce Rahul’un annesine Anjali’nin her doğum gününde birer tane vermesini tembihler.

Anjali sekiz yaşına gelmiştir ve sonuncu mektubu yaş gününde okur. Son mektupta Tine kızına arkadaşı Anjali’yi ve geçmişte olanları anlatır ve Anjali’ye onu babası ile birleştirmesini tembihler. Anjali için en iyi anne o olacaktır. Rahul Tina öldükten sonra bir daha evlenmemiştir. Anjali’de annesinin söylediklerini dinler ve babasını bir tek  Anjali’nin tekrar mutlu edebileceğine inanır ve babası ile ikisini bir araya getirmeye çalışır. Bunun için Anjali babaannesinden ve dedesinden yardım ister.

Bu üçlü Anjali’nin adresini ve telefon numarasını öğrenirler ve evine giderler. ancak orada geç kaldıklarını ve Anjali’nin başka biriyle nişanlanacağını ve düşünlerinin de kısa süre sonra olacağını söyler. Ancak küçük Anjali çok üzülür ve dua eder bir aksilik olup düğün olmasın diye. Anjali’nin duaları kabul olur ve aniden telefon çalar. Anjali’nin düğünü ertelenmiştir.

Bir telefon karışıklığı olur ve küçük Anjali büyük Anjali’nin Simla’daki bir yaz kampında yardımcı olarak görev yapacağını öğrenir. Anjali babasından bu kampa gitmek için izin ister fakat bu izni alamaz. Anjali yi kimse durduramaz tabi, o ve babaannesi o kampa Rahul’dan gizlice giderler. Bir akşam büyük Anjali tesadüfen televizyonda Rahul’u görür ve kızı Anjali’nin Simla’da bir kampta olduğunu söyler. Bunun üzerine büyük Anjali adaşı olan küçük Anjali’nin Rahul’un kızı olduğunu anlar.

Anjali ve babaannesi Rahul’e bir oyun oynar ve onu kampa getirtir. Amaçları bellidir ancak Anjali’nin nişanlısı da kampa gelince işler yine karışır.  Rahul Anjali’ye karşı eski duygularının canlandığını hisseder hatta Anjali’de aynı şeyleri hissetmektedir ancak nişanlısı Aman’a da bir sözü vardır ve kaçar. Küçük Anjali be Rahul üzülür ancak yapacak bir şeyleri yoktur. İş düğüne kadar gider.

Tabi sonunda aşk kazanır. Aman bu iki kişinin birbirini çok sevdiğini görür ve kenara çekilir. Anjali’yi Rahul’a bırakır. Her zaman olduğu gibi de mutlu son…

Aşk, dua etmek, inanmak üzerine bir Hint filmi. Çok eğlenceli dansları yok. Ancak üç saat tahammül edilecek kadar eğlenceli de değil. Ancak meraklısı için izlenilebilir bir film… 1998’de kendi çapında bir çok ödüle de sahip film.

Yazan, Yöneten: Karan Johar

Oyuncular:


 
Shahrukh Khan
Rahul Khanna

 
Kajol
Anjali Sharma

 
Rani Mukherjee
Tina Malhotra (as Rani Mukherji)

Farida Jalal
Mrs. Khanna

Reema Lagoo
Mrs. Sharma (as Reema)

Archana Puran Singh
Ms. Briganza
Salman Khan
Aman Mehra

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0172684/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: