Kwae-geol Choon-hyang / Delightful Girl

Sanıyorum uzun zaman oldu K-dramalara yer vermeyeli, tabi uzun olunca izlenmesi ve yorumlanması zaman alıyor. Ancak daha dumanı üzerinde tüterken bir k-drama tanıtımı yapmanın bir zararı olmaz. 쾌걸춘향 yani Kwae-geol Choon-hyang.

Dizinin isminden de anlaşılacağı üzre hikayemiz Choon-hyang’ın başından geçenleri anlatıyor. Peki drama olur da kızımızın başından ne geçer, tabiki aşk. Konu bakımından yine Türk filmlerini aratmıyor. Ancak yine Korelilere özgü bir işleyişle film izlenilir kılınmış. Ancak belirtmek gerekir ki diğer k-dramaların içinde biraz sönük kalıyor.

Lee Mong Ryong sürekli sorun çıkartan bir lise öğrencisidir. En sonunda okuldan atılır ve Seul’den Namwon’a başka bir okula nakli yapılır. Hikayemiz burada başlar. Bir tesadüf sonucu burada Choon-hyang ile tanışır. Tabi ilk başta, bu çift kanlı bıçaklı olur. Ancak aynı okulda olmaları yerli yersiz karşılaşmaları aralarındaki buzları eritir. Hatta aynı yatakta uyanmaları sebebi ile okuldan atılmamak için lisede evlenmek zorunda kalırlar.

Tabi bu anlaşmalı bir evliliktir. Lee Mong Ryong bu evliliği kendinden yaşça büyük komşusunun kızı kendisini reddedince kabul eder. Her ne kadar ilk aşkının acısı ile bu işe girişse de zamanla Choon-hyang’a aşık olur.

Lee Mong Ryong, platonik aşkı, Hong Chae-rin bir film çekimi için Namwon’a gelince işler karışır. Tabi buna birde Chae-rin’in Lee Mong’u ayartması eklenince işler iyice karışır. Tabi karışıklık sadece bununla kalmaz. Bu arada film yapım şirketinin CEOsu Byun Hak-do, Choon-hyang aşık olunca işler daha da karışır. Choon-hyang ve Lee Mong bir ayrılır bir barışır modda ilerlerken tam düzlüğe çıkacakları sırada Byun Hak-do hain bir planla Lee Mong’u hapse attırır.

Byun Hak-do, Choon-hyang’a saplantı derecesinde aşık olmuştur ki, dizide aklıma kazının cümleler bu ikilinin diyalogları arasındadır.. Byun Hak-do, Lee Mong’u kurtarmak için bir şart sunar. Choon-hyang’ın Lee Mong’dan ayrılıp kendisi ile birlikte olmasını ister. Choon-hyang bunu kabul eder ancak son dakikada kaçar. Ancak ne Byun Hak-do nede Lee Mong’a döner.

Birden bire aradan yıllar geçer. Hiçbirinin aşkı sönmemiştir ve iki erkekte Choon-hyang’ı aayıp durmuşlardır. Choon-hyang arkadaşlarının düğününde çıkar gelir ve ortalık yine karışır… Bu arada belirtmem gerekli ki Choon-hyang hiç bir zaman Byun Hak-do’ya umut vermemiştir. Byun Hak-do tamıyla kendi kurgusu ile hareket etmiştir. Ancak paranın gözü kör olsun ortalığı karıştırmaya yetmiştir. Anlıyoruz ki burada para her şey demek oluyor. Elbette dizi bu şekilde bitmiyor ama zaten çok ayrıntıya girdim burada bitsin.

Belirttiğim gibi diğer dramalar arasında sönük kalıyor. Oyunculuk fena değil ancak Lee Mong karakterini biraz sindiremedim içime. Müzikler yine başarılı. Senaryodaki iniş çıkışlar yuh hadi ya dedirtiyor size ama izlemeye devam ediyorsunuz… Eğlenceli bir romantik komedi ama ağlatmaya yetmiyor bu performansı…

Bu arada unutmamak lazım her bölümün sonunda karakterler eski döneme gidip ilginç bir hikaye ile çıkıyor karşımıza. Gayet ilginç.Son iki bölüm güzle olmus göndermeler mükemmel 🙂

Yönetmen – Jun Gi Sang

Senaristler – Hong Jung Eun ve Hong Mi Ran

Oyuncular:

Sung Choon-Hyang- Han Chae Young

Lee Mong-ryong – Jae Hee

Byeon Hak-do – Uhm Tae-Woong

Hong Chae-rin – Park Si-Eun

Han Dan-hee – Lee In Hye

Pang Ji-hyuk – Moon Ji Yoon

Kong Wol-mae – Kim Chung

Linkler:

http://www.kbs.co.kr/drama/qgirl/

http://wiki.d-addicts.com/Delightful_Girl_Choon_Hyang

http://en.wikipedia.org/wiki/Delightful_Girl_Choon-Hyang

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?