Legion / Kıyamet Melekleri

Bu tarz filmleri daha önce de izlemiştik. Kıyameti nasıl ele alsak deyip, senarist arkadaşlarımız oturmuşlar bilgisayar başına. Hristiyan inancında da önemli yere sahip olan ve Tanrıya itaat eden meleklerden birini de özgür iradesine kavuşarak artık zıvanadan çıkmış ve cezalandırılması gereken insan oğluna son bir ümit olarak göndermişler. Öncelikle aklıma takılan sorulardan birini sormak istiyorum. Dünyayı neden yeni doğan bir bebek kurtarıyor? Tanrı bu meleklerden birinin karşı çıkacağını bilmiyor mu? Bu bebek bu kadar önemli ise neden doğumunu kendisi engellemiyor? Sorduğum sorular da yuvarlak sorular yani öyle ayrıntılı din bilgileri yada farklılıkları ile alakası yok.

Mikail Tanrının emrine karşı gelerek insanları yok etme taraftarı olmaz. Üstüne üstlük cennetten dünyaya gelerek, bu dünyanın devamını sağlayacak bir bebeği de korumaya başlar. Tabi bu görevi de en yakın arkadaşı Cebrail alır. Bebeğin annesi ise kuş uçmaz kervan geçmez bir yerdedir. Kadın da bebeğini istememektedir. Bununla birlikte çalıştığı yerin sahibinin oğlu da saf aşıktır ona. Velhasıl kelam Mikail’in gelmesi ile aksiyon başlar. Önce böcek saldırıları, sonra insanların zombileşmesi ard arda gelir.

Tüm bu olanların yanı sıra üstün güçlere sahip meleğimiz bildiğiniz top, tabanca, tüfek ne varsa bunlarla girişir gelene gidene. Tabi bir üst levelde Cebrail ile dövüşür. Cebrail zırhlı, elinde kocaman kılıcı olan biridir. Bizim Mikail ise yine tabanca, tüfekle girişir. Böyle üstün varlıkların bildiğimiz insan dövüşlerini yapması biraz garip tabiki. Aslında buradan anlıyoruz ki biz insanlar onlardan öğrenmişler dövüş sanatlarını. Mikail ve Cebrail kapışır. Mikail ölür ve tekrar dünyaya gelir. Bu arada Cabraili de öldürür. Mikail’in dövmeleri ise, kızımıza aşık olan, Jeep’e geçer.

Jeep ile Charlie ve ortalıkta doğan bebekleri, yeni dünyanın kapısını aralamak için yola koyulurlar. Çok dinle alakası olmayan en azından bilinmedik yere boş boş konuşmayan, fetvalar vermeyen bir film. Senaryo, kurgu başarısız, hikaye havada. Aksiyon sahneleri bakımından da bildiklerimizin ötesinde bir şey yok. Aksiyon da tatmin etmeyen cinsten. Çok boş zamanda izlenecek hatta izlenmeyecek bir film. Yazık paraya…

Yönetmen: Scott Charles Stewart

Senarist: Peter SchinkScott Charles Stewart

Oyuncular:

Paul Bettany … Michael

Lucas Black … Jeep Hanson

Tyrese Gibson … Kyle Williams

Adrianne Palicki … Charlie

Charles S. Dutton … Percy Walker

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1038686/

One comment

  1. Pingback: Dark Skies | Kişisel Depresyon Anları Film

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: