Limonata

Keyifli bir yol filmi Limonata. Yönetmen koltuğunda Ali Atay var. Bu Ali Atay’ın ilk yönetmenlik denemesi. Gerçi şöyle bir baktığımda çok fazla yönetmenlik yapmış sayılmaz. Çünkü film oldukça doğal ve oyuncular olan Ertan Saban ve Serkan Keskin filmi biraz yaşatmışlar. Zaten filmin senaryosunu da Ali Atay ile Ertan Saban yazmış. Muhtemelen Serkan Keskin’in de parmağı vardır ki film oldukça doğal olmuş.

Film bir yol hikayesi dedik. Tabi ekibe bakınca da komedi filmi bekliyorsunuz ama film zaman zaman güldürse de genel olarak dram diyebiliriz. Ancak zaman zaman hüzünlendirse deoldukça keyifli bir film.

Bir yol hikayesinin yönetimi nasıl olursa aslında Ali Atay’da bunu yapmış. Görüntü yönetmeni iyi iş çıkarmış. Genel oalrak renkler çok hoşuma gitti. Zaten oyunculuk konusunda bir şey demiyorum. Tüm karakterler oldukça yerinde ve başarılıydı ve başarılı bir şekilde hayata geçirilmişti. Filmin müzikleri de oldukça başarılıydı. Müziklerde  Taner Yücel’i de görmek benim için oldukça keyifliydi.

Film Selim diye yanlız yaşayan mahallenin abisi modundaki bir kişinin başından geçenleri anlatıyor. Bir gün Selim’in karşısına Sakip adında biri çıkar. Sakip, Selim’ile babalarının bir olduğunu ve kardeş olduklarını söyler. Selim ona inanmaz. Sakip’ın ise amacı ölüm döşeğinde olan babasının isteğini yerine getimek ve Selim’i babasına götürmektir. Tabi Selim gitmek istemez. Selim’in oynadığı futbol takımı, şampiyon olunca akşam kutlamada Selim sarhoş olur ve sızar. Bunu fırsat bilen Sakip ise onu arabasına attığı gibi, Bulgaristan’ın yolunu tutar. Gözlerini Bulgaristan’da açan Selim ise neyle karşılaştığını bilemez.

Özetlemek gerekirse, benim çok keyif alarak izlediğim bir film oldu Limonata. Tabi bu herkesin seveceği anlamına gelmez. Ama ekip ayrı gayrı düşse de iyi işler yapmaya devam ediyor. Destek vermek gerekli.

Yönetmen: Ali Atay

Senaryo: Ali Atay, Ertan Saban

Oyunuclar:

Ertan Saban
Sakip
Serkan Keskin
Selim
Luran Ahmeti
Fuat
Funda Eryigit
Nihal
Bedija Begovska
Sakip’in Annesi

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt4192740/,

http://www.limonatafilm.com/

One comment

  1. Pingback: tembellik | Kişisel Depresyon Anları

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: