Lost Girl

 

 

Heyecanlı bir şekilde başlayan, ancak sıradan bir şekilde devam eden fantastik bir dizi Lost Girl. Neden heyecanlı başlamasın. Sevişerek güçlenen ve bir succubus var karşımızda. Güce olan açlığı bol bol sevişmesi ile ilk bölümlerden dikkatimizi çekiyor. Hem de kendisinin biseksüel olması cabası. Ancak Bo (succubusumuzun adı) düzenli bir hayat sürememektedir. Çünkü sevgililerini bu açlık yüzünden öldürmektedir. Bu sebepten dolayı sürekli kaçar ve kimlik değiştirir.

 

Hikayemiz ise onun son cinayeti ile başlar. Bo kendini kontrol edememekte ve insanları istemeden öldürmektedir. Polisler bu konuyu araştırmaya başlarlar ve Bo’nun izini bulurlar. Kendi kimliğini araştıran Bo o günden sonra bambaşka bir dünyanın varlığından haberdar olur. Dünyada bunca yıldır kendilerini gizlemiş olan Fae’lerden birisidir kendisi de.

 

 

Bo kendini aramaya devam ediyor. Bu sırada sıradan bir insan olan (bence hiçte sıradan değil, her eve lazım) Rus Kenzi ile ile tanışıyor. Kenzi kendini zorla Bo’ya yamıyor desek yeridir. Bo ise Kenzi’ye zarar veririm düşüncesi ile pek ona bulaşmak istemiyor ancak bir süre sonra beraber yaşamaya başlıyorlar. İlk sezon itibari ile Bo’nun bu arayışı ekrana geliyor. İzleyici ile birlikte Fae dünyasını keşfetmeye başlıyor.

 

Ancak Fae’ler aydınlık ve karanlık Fae olamak üzere ikiye ayrılmış ve Bo’dan bir seçim yapmalarını istiyorlar. Bo her iki kısmı da seçmiyor ve bu sebepten dolayı her iki kısım içinde dedektiflik yapma işine soyunuyor. Bizde her bölüm, ayrı bir macera izliyoruz bu şekilde. Tabi bu tarafsızlık her iki tarafında pek işine gelmiyor. Herkes onu kendisine çekmeye çalışıyor.

 

 

Bo kendisini yakalayan polis memuru ve kendisi gibi Fae olan Dyson ile bir ilişki yaşamaya başlıyor. Dyson bir kurt adam olduğu için Bo ondan yeterinde beslenebiliyor da. Bu şekilde nasıl duracağını da öğreniyor. Ancak ikisinin arası bir süre sonra bozuluyor. Tabi bu da ayrı bir hikaye. Dizinin bir diğer şahısı ise, Trick. Trick kan yazıcı yani kanıyla olacaklara yön verebiliyor. Aydınlık ve karanlık Faeler arasındaki büyük savaşta kanını kullanarak geçici bir barış anlaşması imzalatmış.

 

İkinci sezon ise bu paralelde daha az erotik geçiyor. Bo’nun bilince varması, kendi yolunu seçmesi, Dyson’dan ayrılması Fea’lere bakan doktorla olan ilişkisinin bozulması bunlara etken. Bo kendi hakkında daha çok şey öğreniyor ve kendi yolunda daha emin adımlar atıyor. Bu arada yeni Ash (aydınlık tarafın lideri) gizemini çözmeye çalışıyor.  İkinci sezon üçüncü sezonun zaten bilgisini veriyor bize.

 

Bo ailesini aramaya devam ederken, bir felakette yaklaşıyor. üçüncü sezon büyük ihtimal Bo’nun bu felaketi önlemeye çalışması ile geçecek. Burada Trick ile karşılaşacağı zorluklar dünyanın yeniden şekillenmesinde rol alacak gibi. Bunu göreceğiz.

 

 

Kısa bir özet gerekirse, iyi başlayan sonra sonra dozunu düşüren bir dizi Lost Girl. Oyunculuklar çok iyi diyemeyeceğim. Bir çok bölümün hikayesi zaman geçsin diye yazılmış. Parçaları topladığınızda tutarlı bir şey geçmiyor elinize. İlk sezonun ortasına kadar kendini izlettiriyor ancak daha sonra beklediğini bulamadığın zaman dizinin gününü gözlememeye başlıyorsunuz. Bu dakikadan sonra benim için diziyi izleme sebebim Kenzi oldu. Ancak şimdi ikinci sezon finali itibari ile anladığım kadarıyla, üçüncü sezon daha iyi geçecek. Fantastik dizileri sevenler izleyebilir.

 

Yaratıcı: M.A. Lovretta

 

Oyuncular:

Anna Silk
Bo
Kris Holden-Ried
Dyson
Ksenia Solo
Kenzi
Richard Howland
Trick
Zoie Palmer
Lauren
K.C. Collins
Hale

 

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1429449/

http://www.showcase.ca/lostgirl/

http://www.syfy.com/lostgirl

 

Yorumlar

“Lost Girl” için bir yanıt

  1. Kişisel Depresyon Anları avatarı

    Dördüncü sezon bitti ama nasil bittiği konusunda tereddutlerim var sani ban gitmemesi gerekiyormuş gibi geldi. Sezonun geneline baktigimimda aslinda çok birşey olmadi. Aslında dizinin geneline baktigimizda çok bir şey olmuyor. Buz sezon da bir şey olmayacağı belliydi ama dizi son dakikalarında beni sasirtti dizinin en agir topu olan Kenzi’nin öldüğünü gördük tabi dizinin izlenme sebeplerinden biri gitti. Ancak Anna’nin son deyişlerinde gördük ki Kenziyi yi geri getirmek için her şeyi yapacak. Bir sonraki sezon eğer olusa bu şekilde geçecek gibi gözüküyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?