Lovely Complex / Love★com / ラブ★コン, Rabu★Kon

Saat 12 nolmuş ben kahvaltımı (aslında oğle yemeğim) simit, beyaz peynir ve domatesle yapıyorum. Her ne kadar Risa “Ben Japon’um elbetteki kahvaltıda saçıma pirinç tanesi yapışacak” dese de efendim ben de Türk’üm elbette ki susamlar ağzımın kenarlarına yapışıp üzerime dökülecek… Şimdi “Risa” kimdir diye bir soru işareti gelebilir aklınıza…  Başlıkta da yazdığı gibi Lovely Complex’in ana karakteri.
Lovely Complex/Lovecom yada orjinal adıyla ラブ★コン, Rabu★Kon mangaka Aya Nakahara tarafından çizilen bir shōjo manga serisidir. Bu eğlenceli manga bir sinema filmine ve anime serisine uyarlandı. Şimdilik benim üzerinde duracağım da belirttiğim anime serisi (bu arada mangatu da aradan çıkarmış oluyorum :)).
Rabu★Kon lise öğrenisi bir kız ve erkeğin aşk hikayesini anlatmakta. Baş kahramanımız Koizumi Risa (小泉リサ) Japon kızlarının boy ortalamasına göre çok uzun boyludur. Aşık olduğu Ootani Atsuşi (大谷敦士) ise Japon erkeklerin boy ortalamasına göre çok kısadır. Aralarında yaklaşık 16 cm fark vardır ve bu yüzden Japonya’da aynı boy farkına sahip olan komedi ikilisinin lakaplarını üstlerine akmışlardır. Herkes onları “All Hanshin Kyojin”diye bilir ve çağırır.
Risa, hep kendinden uzun boylu bir erkek beklemektedir hayatında. Ancak Ootani’ye aşık olduğunu farkedince başta öncelikle boyu ve daha sonrada All Hanshin Kyojinoldukları için bunun olamayacağını bahane eder. Daha sonra Ootani’ye olan aşkını kabullendikten sonra bunu Ootaniye açması gerekmektedir. İşte hikaye de burada dallanıp budaklanmaya başlar…
Eğlenceli anlatımla bezenmiş komik ve zevli bir anime. Lovely Complex’te dikkat edilecek bir hususta neredeyse tüm karakterlerin standart Japonca yerine Kansai-ben, Japonca’nın Kansai lehçesini konuşmasıymış (hikâye Kansai bölgesinde geçer). Anime gösterilerinde bir veya iki karakterin Kansai-ben konuşması yaygındır fakat tüm karakterlerin konuşması sıradışı bir durummuş (bende yeni öğrendim).
Karakterler şunlardır:
 • Risa Koizumi (小泉リサ Koizumi Risa)
 • Atsushi Ōtani (大谷敦士 Ootani Atsuşi)
 • Nobuko Ishihara (石原信子 İşihara Nobuko)
 • Heikichi Nakao (中尾平吉 Nakao Heikiçi)
 • Chiharu Tanaka (田中千春 Tanaka Çiharu)
 • Ryoji Suzuki (鈴木涼二 Suzuki Ryoji)
 • Haruka Fukagawa (深川遥 Fukugawa Haruka)
 • Seishirō “Seiko” Kotobuki (寿聖子郎 Kotobuki Seişiro, 聖子 Seiko)
 • Linkler:
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Lovely_Complex
  http://www.anime.gen.tr/animetanitim.php?id=1334
  http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=7468
  http://en.wikipedia.org/wiki/Lovely_Complex
  http://www.viz.com/products/products.php?series_id=923
  http://comics.shogakukan.co.jp/mangasho/rist.html
  http://annex.s-manga.net/lovecom/
  http://www.aqi.co.jp/product/lovecom/index.html
  http://www.toei-anim.co.jp/tv/lovecom/

  11 Comments

  1. ofori

   Bu seriyi iki günde bitirmiştim; aslında daha yeni yeni anime izlemeye başladığım için, şanslıydım sanırım bunun gibi güzei bir animeye denk gelmiştim.Otani ve Risa ayrı bir şeydi gerçekten; en ideal çift gibi duruyorlar gözümde..

  2. kişisel depresyon anları

   geçekten eğlenceli bir animeydi. keşke filmi de aynı şekilde olsaydı. ama olsun biz animesiyle daha mutluyuz… 🙂 onların anlaşma şekli de kavga etmek ama ideal bir çift mi bilemeyeceğim…

  3. Joey Potter

   Eğlenceliydi ama sanırım ben anime olayından anlamıyorum. Çok gürültülü geldi bana 🙂 ya da yaşlanıyorum ondan olabilir :)Ödül falan almış sanırım bu anime.

  4. mavi_61

   Başka uyarlama izlemedim ama umarım Death Note daha iyidir

   Otanime gelince ^+^ Tam salak aslında ama o 10 salakça hareketten sonra bi tane hareket yapıyoki vay be diyosun vay be diyorum +,+

   yerine sevemem vesselam

  fikrin nedir?

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Back to Top
  %d blogcu bunu beğendi: