Madhouse – Deliler Evi

2004 yapımı Madhouse filmini William Butler yönetmiş ve yazmış. Yönetmenin incelediğim kadarıyla oyunculuk, yönetmenlik, özel efekt gibi bir çok hüneri bulunmakta. Ah derseniz ki nasıl yönetmenlik bu konuda çok iyi şeyler söyleyeceğimi düşünmüyorum.

Ancak film oyuncularından Joshua Leonard‘ya bir çok yerde rastlamışız farkında olmadan… Velhasıl çokta izlenmedi gerekmeyen yapımlar arasında. Bu arada, Togan Gökbakar‘ın Gen filmini izleyenler zaten bu filmi de izlemiş kadar olurlar. Senaryoyu yazan arkadaşlar pek uğraşmamışlar anlaşılan…

Film güzel görüntülerle başlar ki çok şey vadettiğini düşünüyorsunuz başlarda. Bu görüntülerden sıyrılan küçük bir çocuğun hastahaneden kaçtığını görüyoruz. Aradan yıllar geçiyor. Hastahaneye yeni atanmış bir doktor geliyor. Bu doktor hastalara iyi davranan onların dilinden anlamaya çalışan biridir.

Ancak hastahanede garip bir şeyler dönmektedir. Yeni doktorun en üst katta tehlikeli delilerin yanına çıkması pek istenmez ancak zorunlukluluktan dolayı sık sık gider. Bu sırada hastahanede hastalar birer birer öldürülmektedir. Yani doktorumuz bu olayı araştırmaya başlar.

Tehlikeli delilerin hücrelerinin olduğu yerde sadece sesini duyduğu biri, suçu yönetime atar ve insanlar üzerinde deney yaptıklarını söyler. Doktor bunu araştırmaya başlar. Ancak karşılaştığı şeye inanamaz… Hatta inanır…

Oyunculuk olsun, hikaye olsun, yönetim olsun ortalama diyeceğim çok korkutmayan hiç germeyen bir film…

Oyuncular:

Joshua Leonard Clark Stevens
Jordan Ladd Sara
Natasha Lyonne Alice
Lance Henriksen Dr. Franks
Dendrie Taylor Nurse Hendricks

Link:
http://www.imdb.com/title/tt0363276/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?