Mai Beulraek Minideureseu

2011 Kore yapımı filmin yönetmenlik koltuğunda In-mu Heo bulunmakta. Bu yönetmenin bu üçüncü filmi. Diğer iki filmini izlemedin bu sebeple bir kıyaslama yapamayacağım. Zaten filmi kişisel açıdan değerlendirirsem güzel görüntüler dışında pek iyi diyemeyeceğim. Güzel görüntüler derken güzel kızlar demekte fayda var.

Film 24 yaşındaki 4 kız arkadaşın üniversitenin ilk gününden beri olan ilişkilerini anlatmakta. Bu dört arkadaş, yediği içtiği ayrı gitmez. Üniversite bitip hayata atıldıklarında ise aslında her şeyin farklı olduğunu görürler.

Film bir erkeğe sadece görsellik yönünde hitap ediyor. Bir kadın için ise kıyafetler ve anlatılan hikaye ile hada fazla hitap ediyor. Ancak film aslında bir Sex And The City çakması gibi gözüküyor. Film dört arkadaşın ilişkilerini incelerken sanki olan bitene biraz yüzeysel yaklaşıyor.

Film yüzeysel olmasına rağmen oyunculuklar senaryoya göre başarılı. Filimin bir roman uyarlamasını olduğunu da düşünürsek çok kötü bir uyarlama karşımızda.  Filme mantık dahilinde baktığımızda hata çok, ancak bu da görsellikle bilhassa moda meraklıları için kıyafetlerle bu açıklar giderilmeye çalışılmış. Eminim ki kitap daha başarılıdır.

Kısaca özetlemek gerekirse, film çok fazla şey beklenecek bir film değil. Hatta vasat diyebiliriz. Boş zamanı değerlendirmek için izlenebilecek. Çokta memnun etmeyecek bir film Mai Beulraek Minideureseu.

Yönetmen: In-mu Heo

Senarist: In-mu HeoMin-Seo Kim (kitap)

Oyuncular:

Eun-hye Yun
Yoo-min
Han-byeol Park
Hye-ji
Ye-ryeon Cha
Soo-jin
In-Na Yoo
Min-hee
Gyu-pil Go
Yoo-sin
Soo-kyeong Jeon
Chief writer

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1964895/

http://www.hancinema.net/korean_movie_My_Black_Mini_Dress.php

One comment

  1. Valla çok şey vaad eden, ümit veren ama hayal kırıklığı yaşatan bir filmdi. Görsel olarak da beğenmedim ben. Vakit kaybı kesinlikle. Yoon Eun Hye bile kurtaramamış o kadar diyeyim 🙂

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: