Main Aurr Mrs Khanna

Yeni sezonun ilk Hint filmi ile karşınızdayım. Aslında bu filme içimden hiç Hint filmi diyesim gelmiyor. Çünkü bu filmde şarkılar danslar pek yok. Yada benim izlediğim versiyonda yoktu. İşte korsan filmin olayı da burada; eksik sahneler…. Filmin orijinal süresi 149 dakika olmakla birlikte bendeki versiyonun süresi, 109 dakika. 40 dakikalık kaybın ise müzikler ve danslar olduğunu düşünüyorum.

Peki çok şey mi kaybettim? Sanmıyorum, aslında kadrosu iyi olmasına rağmen (Hint sinemasının en iyileri) film beklediğimi vermedi bana. Zaten basit bir konu, anlatım eksikliği , hikaye tutarsızlıkları filmde ne ararsan mevcut. Film Hindistan’da da geçmiyor. Ancak herkes Hintli nedense. Koca film Sidney Hava alanında geçiyor. Raina ve Samir mutlu bir evlilik yaşamaktadır. Raina yetim Samir ise zengin bir ailenin mensubudur. Bu çift birbirine aşık olur ve Sidney’de yaşamaya başlarlar. Ancak Samir’in işleri gün geçtikçe kötüye gitmektedir ve bu durum evililiği de zora sokar.

Samir bir karar verir. Bir ailede para olmadıktan sonra mutlulukta olmaz. Başka bir ülkeye gitmeye karar verir işlerini toparlamak için. Ancak bunu Raina söylemez ta ki uçağa binmeye dakikalar kalaya kadar. Samir, Raina’dan Hindistan’a dönmesini ister. Raina boynunu büker elinde Hindistan bileti ile bekler. Samir çoktan gitmiştir. Raina ise Hindistan’a dönmek istemez ve hava alanında kalır.

Raina yakın arkadaşını arar ve durumu anlatır, Hindistan’a dönmek istemediğini söyler ve kalacak yer ve iş yardımında bulunur. Bu arada hava alanında bir kafede çalışan, Aakash ile tanışır. Aakash Raina’dan hoşlanır ve ona yardımcı olur. Hatta ona yardımcı olacak kişi ile de ortak arkadaştırlar. Aakash sürekli Raina’nın yanındadır. Ona hava alanında bir il bulurlar. O maaşla güzel bir ev tutar kendine, dayar döşer. Hayatını düzene sokmuştur. Sürekli Samir’i arar ancak Samir telefonlarına cevap vermez. Umudunu kesmez de. Bütün arkadaşları Samir’in dönmeyeceğinde hem fikir olmuştur.

Günün birinde Raina’nın çalıştığı yere polis gelir. Raina’nin çalışma izni dolmaktadır. Ancak bunun çözümü Aakash ile sahte bir evlilikten geçer. Raina ile Aakash’ın arası çok iyidir. Aakash ona aşkını itiraf etmeye karar verir. Ancak tam o sırada Samir geri döner. Olayların karışacağını düşünürüz ancak gayet medeni bir yaklaşım çizer Samir. Olayları anlar dinler. Hatta Raina Samir’den öğrenir, Aakash’ın kendisine aşık olduğunu. Tabi anlamaması da ayrı bir durum.

Modern öğelerin yerleştirildiği, yada modern bir film olsun diye çekilen film. Ben pek memnun kalmadım ne yalan söyleyeyim. Gözde tabirler romantik komedi diyebiliriz film için. Ben romantizmde komedide göremedim. Eğlendirmedi de film. Yani bir çok yönden başarısızdı. Tabi bu benim bir erkek olarak bakış açım. Ne de olsa odunluk var özümde.

Yok bence bu filme vakit ayırmak gerekmez…

Yönetmen: Prem Soni

Senarist:

Arun Bhairav
Suzanne D’Mello
Jalees Sherwani
Prem Soni
Junaid Wasi

Oyuncular:

Kareena Kapoor Raina S. Khanna
Salman Khan Samir Khanna
Sohail Khan Aakash
Yash Tonk Harsh
Mahek Chahal Tia Roberts
Bappi Lahiri Victor
Nauheed Cyrusi Neena

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1174041/

http://en.wikipedia.org/wiki/Main_Aurr_Mrs_Khanna

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: