Maniac

1980 yapımı korku filminin yönetmen koltuğunda William Lustig oturuyor. Yönetmenin çektiği bir düzine filmden birisi Maniac. Ancak William Lustig bir çok filmin, kısa filminde ve belgeselin de prodüktörlüğünü yapmış. 2013 yılında yapacağı son filmin prodüktörlüğü ise bu filmin yeniden çekilmesine ait. Benim ise asıl dikkatimi çeken bu yeni çevirimde Frank Zito rolünü Elijah Wood‘un oynayacak gözükmesi. Bu rolün altından nasıl kalkar kalksa bile Joe Spinell‘in canlandırdığı Frank Zito’yu nasıl canlandırır onun yerine geçebilir mi pek emin değilim. Tabi bekleyip göreceğiz.

Biz filmimize geri dönelim. Frank yıllar önce annesini bir trafık kazasında kaybetmiştir. Annesi onu o kadar baskı altında yetiştirmiştir ki annesinin yokluğu Frank’ı çıkmaza sokmuştur. Frank tam anlamıyla bir manyak olmuştur. Annesinden intikamını almak için kadınları öldürür.

Ancak öldürdüğü kadınların kafa derisini yüzer ve evde sakladığı mankenlerin kafasına bu derileri raptiyelerle tutturur ve onları annesine benzetmeye çalışır. Frank dışarıya karşı gayet normal sıradan bir yaşam sürmektedir. Öldürmek için seçtiği kadınlarda bir özellik aramaz. Ancak son oalrak bir fotoğrafçıyla arkadaşlık kurmaya başlar. Ona da kendisini sanatçı olarak tanıtır. Bu vesile ile bir kaç mankeni de öldürme fırsatı bulur. Ancak iş fotoğrafçıya gelince olaylar istediği gibi gitmez.

Seksenli yılların tipik korku filmi Maniac. Rahatsız edici yapısı ve müzikleri ile film istenileni veriyor. Makyajlar oldukça başarılı hakkını yememek lazım. Bol kanlı, güzel kızlı başarılı bir film. Tabi yeni çevrimini de bekliyorum merakla…

Yönetmen: William Lustig

Senaryo: C.A. Rosenberg, Joe Spinell

Oyuncular:

Joe Spinell
Frank Zito
Caroline Munro
Anna D’Antoni
Abigail Clayton
Rita
Kelly Piper
Nurse
Rita Montone
Hooker
Tom Savini
Disco Boy

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0081114/

One comment

  1. Pingback: Maniac | Kişisel Depresyon Anları Film

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: